Logo Przewdonik Katolicki

W śródziemnomorskim nastroju

Magdalena Rak
Fot.

Nowe kolekcje płytek dekoracyjnych do tworzenia na ścianie wzorów w różnych stylach dają spore możliwości projektowania. Mogą zostać użyte do stworzenia dyskretnie rustykalnych lub radosnych, nowoczesnych deseni, np. seria Sunflower, która eksponuje kwiat słonecznika w całej jego okazałości, zawiera trzy różne płytki dekoracyjne i listwy. Można też wykorzystać jeszcze jeden...

Nowe kolekcje płytek dekoracyjnych do tworzenia na ścianie wzorów w różnych stylach dają spore możliwości projektowania.

Mogą zostać użyte do stworzenia dyskretnie rustykalnych lub radosnych, nowoczesnych deseni, np. seria Sunflower, która eksponuje kwiat słonecznika w całej jego okazałości, zawiera trzy różne płytki dekoracyjne i listwy. Można też wykorzystać jeszcze jeden element dekoracyjny: pejzaż rozciągający się na sześć płytek, odbijający blask południowego nieba nad Toskanią lub Prowansją.

Szkliwione krawędzie
Wykorzystując śródziemnomorskie kwiaty i widoki, modne kuchenne motywy ze świata owoców i kawy, dekory rodem z antycznego południa lub okolic nadmorskich, można zaaranżować kuchnię czy łazienkę w stylu umiarkowanie rustykalnym lub świeżym i nowoczesnym, nadać wnętrzu przytulną, domową atmosferę. Nowe płytki mogą szczególnie zachwycić osoby, dla których kuchnia jest miejscem pełnym życia, ważnym dla relacji międzyludzkich.
W tej chwili bardzo pożądany w aranżacji kuchni jest format płytek 10x10. Zdarza się, że ich krawędzie są celowo nierówne, aby podkreślić ich rustykalny urok.
Jeśli zależy nam na uzyskaniu estetycznych łączeń, na przykład w przypadku blatów w całości wyłożonych płytkami, warto podczas zakupów zwrócić uwagę, czy przemawiające do naszej wyobraźni płytki mają dwie szkliwione krawędzie.

Indywidualne nastroje
Płytki dekoracyjne mogą być układane pojedynczo lub tak, by utworzyły deseń. Niektóre serie mogą być atrakcyjną ozdobą kuchni albo – w zależności od naszego gustu i potrzeb – mogą wprowadzić odrobinę niezwykłego, staromodnego stylu do łazienki.
Zdecydowanie z myślą o kuchni powstały natomiast serie: Fruit Garden i Coffee Time. Na każdą składają się płytki dekoracyjne z czterema różnymi motywami, aby wykreować rozmaite, indywidualne nastroje w kuchni oraz przyciągać wzrok.
Realistyczne czerwienie truskawek, wiśni, malin i porzeczek przypominają strony ze starego zielnika lub książki kucharskiej; owoce wyraźnie odcinają się od beżowego tła płytek. Atmosfera ta jest zasługą dyskretnego uroku samych motywów, jak również przypadkowo rozrzuconych napisów – nazw jagód w pięciu językach.

W stylu retro
Seria Coffee Time także wprowadza do kuchni powiew stylu retro. Wszystkie motywy są utrzymane w modnej tonacji kremowo-beżowej. Motywy mocca, espresso, café late oraz late machiatto i niezbędne do ich przygotowania utensylia, przepisy oraz odpowiednie kubki i szklanki przywodzą na myśl gwarną włoską kawiarenkę. Jeśli ułożymy cztery płytki serii Coffee Time obok siebie, ściana zacznie przypominać kontuar kawiarni, prezentujący różne rodzaje kawy.
Motywów nadmorskich należałoby się spodziewać raczej w łazience niż w kuchni, jednak seria Sailor z jachtami, kotwicami, kołami ratunkowymi, rozgwiazdami i różą wiatrów jest idealna, by wprowadzić do kuchni powiew słonego wiatru.
Dostępne są trzy listwy i pięć płytek dekoracyjnych, które wyglądają jak ręcznie malowane i są utrzymane w kolorystyce błękitu, bieli i czerwieni. Dwa obrazki składające się z sześciu płytek i przedstawiające latarnię morską dopełniają ofertę.
Nadal biel

W kuchni modne są ciepłe kolory: beżowy, żółty, terakota i czerwony. Swoich zwolenników nadal ma jednak elegancka biel i kolor niebieski. Wiele firm ułatwia klientom wybór, proponując do wybranych płytek ściennych dobrane odpowiednio kolekcje płytek podłogowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki