Logo Przewdonik Katolicki

U grobu swego patrona

Marcin Makohoński
Fot.

We wtorek 12 września gościł w Gnieźnie bp Adalbert Ndzana z diecezji Mbalmayo w Kamerunie. Jak powiedział bp Adalbert Ndzana, o podróży do grobu św. Wojciecha, który jest jego patronem, marzył od dawna. W Kamerunie pracuje dużo polskich misjonarzy i misjonarek tłumaczył. Często opowiadali mi o Polsce, także o Gnieźnie, i wielokrotnie do swojej Ojczyzny...

We wtorek 12 września gościł w Gnieźnie bp Adalbert Ndzana z diecezji Mbalmayo w Kamerunie.

Jak powiedział bp Adalbert Ndzana, o podróży do grobu św. Wojciecha, który jest jego patronem, marzył od dawna. – W Kamerunie pracuje dużo polskich misjonarzy i misjonarek – tłumaczył. – Często opowiadali mi o Polsce, także o Gnieźnie, i wielokrotnie do swojej Ojczyzny zapraszali. Jednak dopiero w tym roku moja podróż i pielgrzymka zarazem mogła zostać zrealizowana.

Podczas wizyty w Gnieźnie bp Ndzana zwiedził katedrę i gnieźnieńskie kościoły oraz zapoznał się z historią miasta. Spotkał się również z bp. Bogdanem Wojtusiem oraz ks. dr. Franciszkiem Jabłońskim z referatu misyjnego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Bp Adalbert Ndzana będzie gościł w Polsce przez dwa tygodnie. Towarzyszyli mu polscy misjonarze posługujący w Kamerunie, którzy byli również jego przewodnikami po naszym kraju. Bp Ndzana odwiedził m.in. sanktuaria maryjne w Licheniu oraz na Jasnej Górze. Zwiedził także Kraków oraz miejsca związane z życiem i posługą kard. Karola Wojtyły.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki