Logo Przewdonik Katolicki

Przybyli do studni wiary

PK
Fot.

Zaczerpnijcie ze studni żywej wiary brata Bernarda z Wąbrzeźna prosił o. Piotr Włodyga OSB uczestników Grodziskiej Pielgrzymki do grobu Sługi Bożego ojca Bernarda w klasztorze o. Benedyktynów w Lubiniu. Pielgrzymka odbyła się 9 września już po raz czwarty. Z roku na rok uczestniczy w niej coraz więcej osób, zarówno dzieci, jak i starszych. W tym roku przybyło ok....

– Zaczerpnijcie ze studni żywej wiary brata Bernarda z Wąbrzeźna – prosił o. Piotr Włodyga OSB uczestników Grodziskiej Pielgrzymki do grobu Sługi Bożego ojca Bernarda w klasztorze o. Benedyktynów w Lubiniu. Pielgrzymka odbyła się 9 września już po raz czwarty.

Z roku na rok uczestniczy w niej coraz więcej osób, zarówno dzieci, jak i starszych. W tym roku przybyło ok. 800 osób. Dzięki pomocy sponsorów opłata za przejazd autokarem była symboliczna i wynosiła 1 zł. Pątnicy wzięli udział we Mszy św., którą odprawił ks. kan. Władysław Łapawa.

Według legendy o. Bernard z Wąbrzeźna (1575 -1603), przechodząc przez Grodzisk w okresie suszy, modlił się o wodę. Modlitwa została wysłuchana – woda wytrysnęła na rynku. W podzięce za to wydarzenie grodziszczanie pielgrzymowali pieszo do Lubinia (gdzie o. Bernard mieszkał) już w latach 1620-1847 oraz w okresie międzywojennym. W 2003 r. pielgrzymka została wznowiona dzięki pomocy władz samorządowych, zyskując duże poparcie mieszkańców.

Pątnicy ofiarowali lubińskim mnichom małą miniaturkę pompy, która na pamiątkę modlitwy o. Bernarda stoi na grodziskim rynku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki