Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK, Bernadeta Kruszyk
Fot.

,,Chrystus jednoczy to hasło tegorocznych Dni Partnerskich, które od 1 do 4 września odbywały się w Magdeburgu. Wzorem lat ubiegłych uczestniczyli w nich ordynariusze diecezji ściśle związanych z osobą i dziełem św. Wojciecha. Obecni byli m.in. abp Henryk Muszyński z Gniezna, bp Marek Jędraszewski z Poznania, bp Dominik Duka OP z diecezji Hradec Králové w Czechach,...

» ,,Chrystus jednoczy” – to hasło tegorocznych Dni Partnerskich, które od 1 do 4 września odbywały się w Magdeburgu. Wzorem lat ubiegłych uczestniczyli w nich ordynariusze diecezji ściśle związanych z osobą i dziełem św. Wojciecha. Obecni byli m.in. abp Henryk Muszyński z Gniezna, bp Marek Jędraszewski z Poznania, bp Dominik Duka OP z diecezji Hradec Králové w Czechach, bp Juozas Matulaitis z diecezji Kaisiadorys na Litwie oraz bp Gerhard Feige z Magdeburga. W drugim dniu spotkania abp Henryk Muszyński wygłosił wykład nt. roli chrześcijan w procesie jednoczenia się Europy.

» W sobotę 23 września w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu odbędą się diecezjalne obchody święta patrona młodzieży – św. Stanisława Kostki.
W programie spotkania:
godz. 15 – Msza św. w intencji młodzieży pod przewodnictwem bp. Wojciecha Polaka
godz. 16 – wspólnota przy stole
godz. 16.30 – koncert zespołu Fuul Power Spirit

» ,,Rodzina Bogiem silna, nadzieją ładu społecznego” – to hasło tegorocznej, XXII Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-24 września. Informacje i zapisy w następujących parafiach: Inowrocław – parafia pw. Chrystusa Miłosiernego, Września – parafia pw. Świętego Ducha, Żnin – parafia pw. św. Floriana, Gniezno – parafia pw. św. Bogumiła, Słupca – parafia pw. św. Leonarda, Wągrowiec – parafia pw. św. Jakuba, Murowana Goślina – parafia pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa, Chodzież – parafia pw. Nawiedzenia NMP.

» Z dniem 1 września 2006 roku abp Henryk Muszyński powierzył ks. Stefanowi Łątce obowiązki duszpasterskie w parafii pw. Wszystkich Świętych w Mielżynie.

» Sprostowanie - w poprzednim numerze ,,Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej” (z dn. 10.09.06) w ogłoszeniu dotyczącym Parafialnego Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich nie została podana informacja, gdzie powyższy kongres będzie się odbywał. Za niedopatrzenie przepraszamy, a braki uzupełniamy. Kongres odbędzie się w parafii pw. NMP Wspomożycieli Wiernych w Szamocinie, w dniach od 10 do 17 września br.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki