Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Olga Nadskakuła
Fot.

» Od 31 lipca do 11 sierpnia w siedzibie Włocławskiego Centrum Kultury oraz w klubach Łęg i Stara Remiza zorganizowano zajęcia półkolonijne dla ok. 90 dzieci. W programie znalazły się m.in. wycieczki autokarowe do: zoo w Płocku, planetarium w Toruniu, skansenu w Kłóbce, tężni w Inowrocławiu, Ciechocinka, stadniny koni w Michelinie, zamku w Golubiu-Dobrzyniu....

» Od 31 lipca do 11 sierpnia w siedzibie Włocławskiego Centrum Kultury oraz w klubach „Łęg” i „Stara Remiza” zorganizowano zajęcia półkolonijne dla ok. 90 dzieci. W programie znalazły się m.in. wycieczki autokarowe do: zoo w Płocku, planetarium w Toruniu, skansenu w Kłóbce, tężni w Inowrocławiu, Ciechocinka, stadniny koni w Michelinie, zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Ponadto odbywały się zajęcia plastyczne, taneczne oraz sportowo-rekreacyjne w plenerze.

» W dniach 26-31 lipca Katolicka Odnowa w Duchu Świętym zorganizowała Camp – rekolekcje połączone z odpoczynkiem w Żydowie koło Włocławka. Rekolekcje poświęcone były tematyce świętości i powołania. 30 lipca z uczestnikami Campu-rekolekcji spotkał się pasterz diecezji ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering.

» 1 sierpnia na cmentarzu parafialnym w Kole odbyła się uroczysta Msza św. w intencji 20. rocznicy śmierci proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św., kapelana Armii Krajowej ppłk. Serafina Opałki. W Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz biskup senior Czesław Lewandowski, wzięli udział miejscowi duszpasterze, wierni kolskich parafii, a także ci, którzy pracowali z księdzem prałatem w czasie jego proboszczowania w Kole.

» Od 1 do 3 sierpnia w Licheniu trwał pierwszy plener fotograficzny dla niepełnosprawnych intelektualnie. Przyjechało 15 niepełnosprawnych z poznańskich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Iskra” i „Koniczynka”, Domu Pomocy Społecznej w Pakówce oraz z Konina i Gniezna. Uczestnicy pracowali pod okiem opiekunów. Fundatorami warsztatów byli: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Dom Zakonny Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu.

» 6 sierpnia w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbyła się impreza folklorystyczna z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Popieliny”. Zaprezentowano zwyczaj „popielin”, czyli odwiedzin sąsiadek i przynoszenia podarków na cześć nowo narodzonego dziecka. Wystąpienia licznych zespołów folklorystycznych umożliwiły wprowadzenie uczestników w świat dawnej kultury ludowej. Imprezę zrealizowano dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

» W dniach 15-19 sierpnia fundacja wspierająca nauczanie języka polskiego za granicą „Na obcej ziemi”, Urząd Miasta Włocławka oraz Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zapraszają na festiwal polonijnych zespołów teatralnych. Do Włocławka przyjedzie pięć młodzieżowych zespołów teatralnych z: Białorusi, Litwy i Ukrainy, które w dniach 16-18 bm. wystąpią na deskach teatru. 19 sierpnia o godz. 14 na Zielonym Rynku rozpocznie się gala podsumowująca festiwal, w trakcie której będzie można obejrzeć widowiska plenerowe.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki