Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

Hospicjum, szpital dla uzależnionych, rodzinne domy dziecka i domy samotnej matki znajdą się w Centrum Jana Pawła II, budowanym na terenach obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uroczyste podpisanie statutu Centrum Nie lękajcie się odbyło się w Domu Arcybiskupów Krakowskich. Prawie 150 członków Związku Sybiraków zebrało się w sali sesyjnej...

» Hospicjum, szpital dla uzależnionych, rodzinne domy dziecka i domy samotnej matki znajdą się w Centrum Jana Pawła II, budowanym na terenach obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uroczyste podpisanie statutu Centrum „Nie lękajcie się” odbyło się w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

» Prawie 150 członków Związku Sybiraków zebrało się w sali sesyjnej Urzędu Miasta na spotkaniu opłatkowym. – Bądźmy dobrymi jak chleb, dzielmy się swoją miłością – wezwał kapelan Sybiraków ks. Jerzy Płóciennik.

» Metropolita krakowski abp Stanisław Dziwisz i Muzeum Wojska Polskiego zostali tegorocznymi laureatami Dyplomu Benemerenti Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Podczas uroczystości w katedrze polowej wyróżnienia wręczył biskup polowy WP gen. bryg. Tadeusz Płoski.

» Profesor Stefan Stuligrosz, założyciel i dyrygent słynnego chóru „Poznańskie Słowiki”, oraz poeta Wincenty Różański otrzymali w piątek wieczorem w Poznaniu Ogólnopolską Nagrodę dla Twórców – „Pierścień Mędrców Betlejemskich”. Nagrodę od czterech lat przyznaje artystom, których dzieła „niosą w sobie wartości chrześcijańskie”, Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Poznańskiej.

» Niemal 2 mln osób z 90 krajów świata pielgrzymowało w 2005 roku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. To o 500 tys. więcej niż w poprzednim roku.

» Ponad 1,8 mln pielgrzymów nawiedziło w 2005 r. Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Przed obrazem Matki Bożej Bolesnej modlili się przedstawiciele wszystkich grup społecznych. Księża marianie – opiekunowie sanktuarium – rozdali 710 tys. Komunii św.

» Rekordową kwotę prawie 18,1 mln zł zebrano w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży ponad 4,5 mln świec zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z rodzin dotkniętych bezrobociem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki