Logo Przewdonik Katolicki

List do redakcji

PK
Fot.

Paderek Droga Redakcjo, na początku czerwca w naszej parafialnej świątyni Wszystkich Świętych w Sieradzu 30 kapłanów obchodziło 15. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Sprawując Eucharystię pod przewodnictwem bp. Stanisława Gębickiego, składali dziękczynienie Bogu za dar kapłaństwa i otrzymane łaski. W gronie jubilatów był ks. Andrzej Ziemieśkiewicz,...

„Paderek”

Droga Redakcjo,

na początku czerwca w naszej parafialnej świątyni Wszystkich Świętych w Sieradzu 30 kapłanów obchodziło 15. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Sprawując Eucharystię pod przewodnictwem bp. Stanisława Gębickiego, składali dziękczynienie Bogu za dar kapłaństwa i otrzymane łaski.

W gronie jubilatów był ks. Andrzej Ziemieśkiewicz, który od trzech lat jest wikariuszem par. Wszystkich Świętych. Przez ten czas dał się poznać jako niezwykły duszpasterz. Wiele osób mówi o nim „Paderek”, co już określa postawę ks. Andrzeja wobec wiernych, zwłaszcza wobec młodzieży.

„Paderek” zawsze znajduje czas dla młodych, którzy przychodzą do niego ze swoimi problemami, choć nie tylko – często także po to, by porozmawiać na przeróżne tematy. Ksiądz Ziemieśkiewicz jest katechetą w Zespole Szkół Gimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu. W miejscu pracy nawiązał przyjacielskie kontakty z kadrą nauczycielską, jest też lubiany przez uczniów. Sławne są głoszone przez niego kazania i nauki rekolekcyjne, których przesłanie dociera do serc dorosłych i młodzieży. Z młodzieżą „Paderek” nie rozstaje się nawet podczas wakacji. Już czternaście razy organizował „Wakacje z Chrystusem”, czyli wyjazdy do różnych ciekawych miejsc i sanktuariów w Europie. Podczas ferii zimowych i wiosennych organizuje podobne pielgrzymki, do miejsc kultu leżących w Polsce.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że ks. Andrzej ma duszę artysty. W parafii kieruje zespołem młodzieżowym „Winnica Pana” i chórkiem „Słoneczna Scholka”, które uświetniają uroczystości kościelne. Pisze wiersze i do prób poetyckich zachęca młodzież i nauczycieli. Jego staraniem został wydany tomik poezji „Pejzaże wyobraźni”; składają się nań wiersze kilku nauczycieli, uczniów i samego księdza. Pod kierunkiem ks. Ziemieśkiewicza w ZSG nr 2 wydawany jest miesięcznik „Dyskurs”, na łamach którego młodzież przedstawia wydarzenia z życia szkoły i miasta, prezentuje twórczość literacką itp.

Parafianie kochają ks. Andrzeja nie tylko za to, że pięknie mówi o miłości do Boga i ludzi, ale i za to, że daje prawdziwe świadectwo tej miłości. Ostatnio przez kilka miesięcy opiekował się ciężko chorym proboszczem; czuwał nad nim również nocami. W dniu jubileuszu bardzo liczne grono wiernych, starszych i młodszych, modliło się w intencji księdza wikariusza, a po Mszy św. dziękowało mu za obecność w życiu wspólnoty i życzyło Bożego błogosławieństwa na dalsze, długie lata posługi kapłańskiej.

Z poważaniem
Jan Hołubowicz

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki