Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 30 kwietnia, w 66. rocznicę zbrodni katyńskiej, w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku została odprawiona Msza św. w intencji Polaków, którzy zginęli w Katyniu i innych miejscach kaźni w ZSRR. Eucharystii przewodniczył proboszcz, ks. Marek Kasik, homilię wygłosił ks. Stanisław Nasiński. Wśród obecnych gości był ks. radca Andrzej Mendrok z Kościoła ewangelicko-augsburskiego....

» 30 kwietnia, w 66. rocznicę zbrodni katyńskiej, w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku została odprawiona Msza św. w intencji Polaków, którzy zginęli w Katyniu i innych miejscach kaźni w ZSRR. Eucharystii przewodniczył proboszcz, ks. Marek Kasik, homilię wygłosił ks. Stanisław Nasiński. Wśród obecnych gości był ks. radca Andrzej Mendrok z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Po Mszy św. przy znajdujących się w kościele tablicach upamiętniających tragiczne wydarzenia odbyła się okolicznościowa akademia i apel poległych.

» 2 maja gościem spotkania modlitewnego, poświęconego pamięci Papieża Jana Pawła II, które odbyło się w kaplicy par. Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, był red. Maciej Jastrzębski, kierownik Redakcji Publicystyki Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Gość, który od 1991 r. uczestniczył we wszystkich pielgrzymkach Papieża do Polski, wygłosił prelekcję zawierającą liczne osobiste refleksje. Następnym punktem spotkania był program literacko-muzyczny dedykowany Papieżowi, w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 14 we Włocławku. Liturgii Mszy św. przewodniczył duszpasterz akademicki, ks. dr Witold Dorsz, koncelebransem był o. Damian Kosecki CCG. Po Eucharystii odbyła się pielgrzymka ze świecami do Krzyża papieskiego na włocławskiej tamie. W drodze Różaniec poprowadził o. D. Kosecki. Na miejscu, o godz. 21.37, rozpoczęła się modlitwa w intencji beatyfikacji Sług Bożych Jana Pawła II i ks. Jerzego.

» 3 maja w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku o godz. 17 rozpoczął się oczekiwany przez melomanów koncert symfoniczny w wykonaniu Roberta Grudnia (organy) i orkiestry „Sinfonietta Cracovia”. Dyrygował Krzysztof Penderecki. Liczna publiczność owacją na stojąco nagrodziła wykonawców i organizatorów. Więcej o koncercie – wkrótce.

» Trwa czas zapisywania młodzieży do klas pierwszych Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku na rok szkolny 2006/2007. Szkoła jest koedukacyjna i nie ma obwodu terytorialnego, tzn. może przyjmować młodzież spoza Włocławka (dysponuje internatem). Nauka i wychowanie oparte są na wartościach chrześcijańskich. Misją szkoły jest wszechstronny rozwój uczniów w wymiarze intelektualnym, społecznym, moralnym i duchowym, zgodnie z dewizą „Vita sine litteris mors est” (Życie bez nauki jest śmiercią).
Zgłoszenia przyjmuje oraz informacji udziela sekretariat, czynny codziennie w godz. 8-15.
Adres: 87-800 Włocławek, ul. Łęgska 26, tel. 054-23-24-942.

» 27 kwietnia, po ciężkiej chorobie, w wieku 62 lat odszedł do Pana ks. prał. Czesław Rawski, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu. 28 kwietnia o godz. 18 odprawiona została Msza św., której przewodniczył bp Bronisław Dembowski. 29 kwietnia Mszy św. żałobnej o godz. 11 przewodniczył bp Stanisław Gębicki. Doczesne szczątki kapłana zostały przewiezione do jego rodzinnej parafii, Ostrowitego Lipnowskiego. Mszy św. o godz. 18 i uroczystościom na cmentarzu parafialnym przewodniczył bp B. Dembowski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki