Logo Przewdonik Katolicki

Medal doktora Jordana

Michał Chojnacki
Fot.

16 grudnia 2005 r. w salce katechetycznej kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Kole odbył się IV Turniej Szachowo-Warcabowy w kategorii open, w którym uczestniczyło blisko pięćdziesięciu zawodników. Do udziału w turnieju zaproszono szachistów z Domu Pomocy Społecznej w Kole. Przed rozpoczęciem zawodów uhonorowano zasłużonych działaczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD). Organizatorem...

16 grudnia 2005 r. w salce katechetycznej kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Kole odbył się IV Turniej Szachowo-Warcabowy w kategorii open, w którym uczestniczyło blisko pięćdziesięciu zawodników. Do udziału w turnieju zaproszono szachistów z Domu Pomocy Społecznej w Kole. Przed rozpoczęciem zawodów uhonorowano zasłużonych działaczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD).

Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR), Powiatowy Zarząd Przyjaciół Dzieci oraz Parafialny Klub Sportowy „Czarni”. Zebranych, wśród których był m.in. proboszcz par. Matki Bożej Częstochowskiej ks. prał. Janusz Ogrodowczyk, powitała dyrektor PCPR Urszula Polewska, która też podziękowała sponsorom za pomoc w organizacji turnieju.
Krystyna Chowańska, prezes Zarządu Okręgowego TPD w Koninie, wręczyła staroście kolskiemu Wieńczysławowi Oblizajkowi medal dr. Henryka Jordana. Jest to medal ustanowiony przez TPD w 1974 r., przyznawany za systematyczną pracę na polu rekreacji i usportowienia dzieci i młodzieży, zwłaszcza w miejscu zamieszkania oraz w czasie wakacji i ferii. Dyrektor Urszula Polewska otrzymała odznaczenie „Przyjaciel Dziecka”. Srebrną odznaką Zasłużonego Działacza TPD uhonorowano Alicję Maciejewską – prezeskę Zarządu Miejsko-Gminnego w Dąbiu. Ponadto odznaczenie „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: Anicetta Dudziak – dyrektorka Domu Pomocy Społecznej, Roman Łoboda – członek Powiatowej Rady na rzecz Osób Niepełnosprawnych, Anna Guzik – nauczycielka w Szkole Podstawowej w Dąbiu, burmistrz Dąbia Stanisław Gralak i Tadeusz Sosnowski – prezes firmy „Segel”. W imieniu odznaczonych podziękował starosta Oblizajek, a po nim przemówiła dyr. Polewska.
Główną nagrodę turnieju – fotel obrotowy ufundowany przez firmę „Heban” – otrzymał Rafał Brdyś, drugi był Denis Kozłowski (obaj zawodnicy są uczniami Gimnazjum nr 1 w Kole). Trzecie miejsce zajął Łukasz Borucki (niezrzeszony), czwarte – Bartosz Tylak, piąte Bartosz Wojtczak (obaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole). Zwycięzcą w grze w warcaby został Bartosz Przybysz (PZSZ), przed Dominiką Krzewiniak (SP nr 1), Agnieszką Mielczarek (SP nr 3) i Maciejem Kołodziejkiem z SP nr 1. Nagrodami były puchary, koszulki sportowe, przybory szkolne i artystycznie wykonane stroiki bożonarodzeniowe.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki