Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

- Żywe szopki od lat stanowią nie lada świąteczną atrakcję, cieszą dzieci i dorosłych. Duszpasterstwo Akademickie Martyria już po raz trzynasty wniosło swój wkład w betlejemską inscenizację, radując parafian ze wspólnoty pw. Matki Bożej Królowej Męczenników oraz ich gości. Na stadko towarzyszące Świętej Rodzinie złożyło...

- „Żywe szopki” od lat stanowią nie lada świąteczną atrakcję, cieszą dzieci i dorosłych. Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” już po raz trzynasty wniosło swój wkład w „betlejemską inscenizację”, radując parafian ze wspólnoty pw. Matki Bożej Królowej Męczenników oraz ich gości. Na „stadko” towarzyszące Świętej Rodzinie złożyło się jedenaście zwierząt, w tym kucyki, osły, owce i kozy.

- Dwieście dziewcząt i chłopców reprezentowało naszą diecezję na zakończonym niedawno 28. Europejskim Spotkaniu Młodych, jakie odbywało się w Mediolanie. Idea modlitewnego zjazdu młodzieży jest inicjatywą wspólnoty ekumenicznej z Taizé.

- 87 lat temu, 27 grudnia 1918 roku wybuchło powstanie wielkopolskie. W wielu miejscowościach naszego regionu wiedza, przekazy o zwycięskim zrywie niepodległościowym są silnie akcentowane, stanowią część etosu konsolidującego lokalne społeczności. Uczestników powstania, których już nie ma wśród nas, winniśmy darzyć pamięcią i modlitwą. Na zdjęciu: „powstańczy” obelisk z rynku w Kcyni.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki