Logo Przewdonik Katolicki

Kraków najważniejszy

Hubert Kubica
Fot.

Abp Piero Marini, ceremoniarz papieski, który wizytował w Polsce miejsca przygotowywanej pielgrzymki Benedykta XVI i zatwierdzał szczegóły liturgii z udziałem Ojca Świętego powiedział, że nie należy spodziewać się dodatkowych, nieoficjalnych punktów wizyty Benedykta XVI. Myślę, że nie będzie jakichś niespodzianek, wszystko zostało przewidziane stwierdził. Pytany,...

Abp Piero Marini, ceremoniarz papieski, który wizytował w Polsce miejsca przygotowywanej pielgrzymki Benedykta XVI i zatwierdzał szczegóły liturgii z udziałem Ojca Świętego powiedział, że nie należy spodziewać się dodatkowych, nieoficjalnych punktów wizyty Benedykta XVI. – Myślę, że nie będzie jakichś niespodzianek, wszystko zostało przewidziane – stwierdził.

Pytany, czy Papież stanie w oknie na Franciszkańskiej 3 przyznał, że nie potrafi na to odpowiedzieć, gdyż to zależy wyłącznie od woli Benedykta XVI. – Nawet ja jestem ciekawy, co Papież zrobi. Zadecyduje na pewno w ostatnim momencie – powiedział abp Marini. Dodał, że dużo będzie zależało od kard. Stanisława Dziwisza, który jest gospodarzem tego miejsca.

Zdaniem papieskiego ceremoniarza, wizyta w Krakowie będzie najważniejszym punktem pielgrzymki. – Papież będzie wędrował śladami swego poprzednika, a Kraków to miasto, z którego wyszedł Jan Paweł II. Benedykt XVI chce w tym miejscu podziękować Polakom za wielkiego Papieża – podkreślił Marini.

Ujawnił, że głównym motywem celebracji na Błoniach będzie przypadające 28 maja święto Wniebowstąpienia Pańskiego, ale w homilii zapewne znajdzie się także nawiązanie do Miłosierdzia Bożego. Według niego przesłanie Benedykta XVI wygłoszone w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau będzie odnosić się do „pamięci i człowieczeństwa”. – Chodzi o to, by nie zapomnieć tego, co się tam stało. Dotyczy to i Niemców, i Polaków, i wszystkich Europejczyków – mówił abp Marini.

Wizyta Ojca Świętego w Polsce odbędzie się w dniach 25-28 maja. Benedykt XVI odwiedzi Warszawę, Jasną Górę, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i obóz Auschwitz-Birkenau.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki