Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Tomasz Sawic
Fot.

» W dniach 20-22 kwietnia odbywały się obchody Światowego Dnia Książki; we Włocławku zorganizowała je Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza. Na bogaty program złożyły się spotkania z pisarzami, aktorami i pracownikami instytucji kulturalnych, prezentacje (także multimedialne) i kiermasze książek, inscenizacje, zajęcia literacko-plastyczne, konkursy dla dorosłych...

» W dniach 20-22 kwietnia odbywały się obchody Światowego Dnia Książki; we Włocławku zorganizowała je Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza. Na bogaty program złożyły się spotkania z pisarzami, aktorami i pracownikami instytucji kulturalnych, prezentacje (także multimedialne) i kiermasze książek, inscenizacje, zajęcia literacko-plastyczne, konkursy dla dorosłych i dzieci oraz wystawy. Imprezy odbywały się w gmachu głównym biblioteki i jej filiach. Z okazji obchodów ŚDK Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła „amnestię” dla niezdyscyplinowanych czytelników. W maju, bez groźby kary pieniężnej, mogą oni oddawać do biblioteki książki, które przetrzymywali dłużej, niż przewiduje to regulamin placówki.

» W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele Wniebowzięcia NMP w Lipnie wystąpił zespół parafialny „Proximus”, którego opiekunem jest ks. Karol Skopiński. „Proximus” po łacinie znaczy bliźni. Zespół po raz pierwszy uświetniał liturgię Mszy św., a o godz. 17.30 dał premierowy koncert. Pomiędzy poszczególne utwory muzyczne wpleciono krótkie rozważania nt. Miłosierdzia Bożego, przedstawiono postać św. Faustyny oraz ogłoszono apel o przekazanie światu ognia Bożego Miłosierdzia. Zespół „Proximus” wystąpi 13 maja br. podczas II Lipnowskiego Przeglądu Twórczości Religijnej.

» 26 kwietnia o godz. 12 w galerii „Poddasze” w bibliotece Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Willowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Steca, zasłużonego włocławskiego artysty.

» Również 26 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radziejowie odbyły się uroczystości związane ze Światowym Dniem Inwalidy. Uczestniczyli w nich członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

» Włocławek przystąpił do piątej edycji ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł 2006”, mającej na celu promocję trzeźwego stylu życia. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Producentów Radiowych w Poznaniu, a patronat sprawuje Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu. Koordynatorem akcji we Włocławku jest Grażyna Mejgier z Wydziału Spraw Obywatelskich UM. Udział zgłosiło 10 szkół podstawowych i 12 gimnazjów. Materiały edukacyjne zakupiono ze środków pochodzących z Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W ramach kampanii, w czwartek 27 kwietnia o godz. 9.30 i 11, uczniowie SP nr 8 i Przedszkola Publicznego nr 7, wchodzących w skład Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku, przemaszerowali ulicami dzielnicy Zawiśle. Każda klasa zaprezentowała własne hasło, dotyczące profilaktyki uzależnień i zdrowego trybu życia. Przemarsz był uwieńczeniem pierwszego etapu kampanii.

» Do 28 w galerii „dk” w Czarnym Spichrzu przy ul. Piwnej 4 we Włocławku można było zwiedzać ogólnopolską wystawę sztuki „Dziękujemy za Twoją obecność, Ojcze Święty”. Termin zamknięcia wystawy przeniesiono z 24 na 28 kwietnia, ze względu na bardzo duże zainteresowanie publiczności prezentowanymi zbiorami.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki