Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

» Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Poznańskiej Klasztor oo. Franciszkanów, Poznań Wzgórze Przemysła, ul. Franciszkańska Każdy czwartek godz. 17.30 Bezpłatne porady adwokackie Każda niedziela godz. 17 Mityng spikerski godz.19 Msza św. 7 maja godz. 20 Rozważanie Pisma Świętego: List św. Jakuba cd. Wytrwałość w doświadczeniach...

» Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji
Poznańskiej
Klasztor oo. Franciszkanów, Poznań
Wzgórze Przemysła, ul. Franciszkańska
Każdy czwartek
godz. 17.30 – Bezpłatne porady adwokackie
Każda niedziela
godz. 17 – Mityng spikerski
godz.19 – Msza św.
7 maja
godz. 20 – Rozważanie Pisma Świętego: „List św. Jakuba – cd. Wytrwałość w doświadczeniach” (ks. Jan Chrzanowski)
21 maja
godz. 20 – Koncert zespołu „Śpiewające mityngi”
28 maja
godz. 20 – Spotkanie z Janem Grzegorczykiem, redaktorem miesięcznika „W drodze”, autorem poczytnych książek (ostatnio wydał „Niebo dla akrobaty”)

» W dniach 12-14 maja w Zespole Szkół Łączności przy ul. Przełajowej 4 w Poznaniu (Wilczak) odbędzie się kurs dla wychowawców i kierowników kolonijnych. Mogą w nim wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat i szkołę średnią. Koszt kursu wraz z materiałami wynosi 50 zł. Zgłoszenia, które powinny zawierać: imię i nazwisko, adres, datę i miejsce urodzenia oraz telefon kontaktowy, można kierować do 10 maja na adres: korbik@archpoznan.org.pl lub telefonicznie: 0604-758-599 (w godzinach wieczornych).

» Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Krakowie, który odbędzie się 27 maja. Nocne czuwanie rozpocznie się o godz. 18, po którym jego uczestnicy zostają w sektorach, dlatego należy zabrać ze sobą śpiwory i karimaty. Wyjazd z Poznania nastąpi w nocy z 26 na 27 maja, specjalnie zamówionym pociągiem. Powrót jest przewidywany również w nocy z 28 na 29 maja. Wejściówki i bilety na pociąg można zamawiać indywidualnie i grupowo. Bliższe informacje pod nr. tel. 0604-758-599 w godzinach wieczornych.

» Od 1 września 2006 roku rozpoczyna działalność Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. Szkoła jest publiczna (bezpłatna) i kształcić będzie dziewczynki oraz chłopców w zakresie ogólnego wychowania muzycznego, jak również śpiewu chóralnego i solowego. Po jej ukończeniu można kontynuować naukę w szkole muzycznej II stopnia lub w dowolnym gimnazjum. Zapisy trwają do 20 maja w sekretariacie SP nr 85 przy ul. Tomickiego 16 (tel. 061-877-06-52) w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30-18.
Dodatkowe informacje: ks. prałat Szymon Daszkiewicz tel. 0602-22-96-47; 061-851-71-89.

» W środę 19 kwietnia w kaplicy Zakładu Karnego w Rawiczu bp Zdzisław Fortuniak udzielił sakramentu bierzmowania 30 skazanym. Pierwsze bierzmowanie w ZK Rawicz odbyło się w maju 1993 r. Warunkiem przyjęcia sakramentu bierzmowania było regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., przystępowanie do sakramentu pokuty oraz opanowanie „Małego Katechizmu”. Większość przyjmujących bierzmowanie podawała jako powód przyjęcia tego sakramentu chęć zawarcia sakramentalnego małżeństwa po wyjściu na wolność. Wraz z bierzmowaniem odbyła się również uroczystość odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego, gdyż pod takim wezwaniem jest poświęcona w 1995 r. kaplica więzienia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki