Logo Przewdonik Katolicki

A może gaz?

Piotr Chomicki
Fot.

Rosnące ceny paliw skłaniają użytkowników samochodów do szukania oszczędności. Coraz większa rzesza kierowców decyduje się na zamontowanie w swoim pojeździe instalacji gazowej, dzięki której wizyta na stacji benzynowej nie będzie już tak stresująca. Zanim jednak zdecydujemy się na przystosowanie naszej maszyny do zasilania gazem, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, których...

Rosnące ceny paliw skłaniają użytkowników samochodów do szukania oszczędności. Coraz większa rzesza kierowców decyduje się na zamontowanie w swoim pojeździe instalacji gazowej, dzięki której wizyta na stacji benzynowej nie będzie już tak stresująca.

Zanim jednak zdecydujemy się na przystosowanie naszej maszyny do zasilania gazem, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, których spełnienie umożliwi osiągnięcie korzyści z zainwestowanych pieniędzy.

Przede wszystkim z należytą pieczołowitością należy wybrać zakład montujący instalacje gazowe. Pamiętajmy, że od jakości montażu oraz zestrojenia poszczególnych urządzeń zależeć będzie nie tylko praca silnika, ale też jego żywotność i nasze bezpieczeństwo. Kiedy już wybierzemy fachowców, którym powierzymy nasz samochód, warto jeszcze sprawdzić, czy dany warsztat jest zarejestrowany w Instytucie Transportu Samochodowego.

Przyjrzyjmy się teraz urządzeniom, które powinny zostać zainstalowane w naszym samochodzie.

Jeżeli samochód posiada wtrysk paliwa, to podczas montowania instalacji LPG powinien zostać zainstalowany komputer, bez którego możemy mieć problem z dokonaniem przeglądu rejestracyjnego. Dodatkowo każdy samochód zasilany gazem powinien posiadać urządzenie antystrzałowe, chroniące przed uszkodzeniem układu dolotowego (jego brak może nas narazić na ogromne koszty). Ważne jest też, aby znalazł się w naszym samochodzie odpowiedni mikser (odpowiedzialny za mieszanie gazu z powietrzem).

To, czy w ogóle warto decydować się na montaż instalacji gazowej w samochodzie, pozostawiam Państwa decyzji. Myślę, że najlepiej w takim przypadku oprzeć się na właściwym rachunku ekonomicznym. Kiedy jednak już podejmiemy tę decyzję, pamiętajmy, że wszystko musi zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi regułami.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki