Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

» Rekolekcje wielkopostne dla środowisk akademickich, nauczycielskich, lekarskich, inżynierskich, twórczych odbywały się w dniach 19-22 marca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Nauki rekolekcyjne głosił biskup Stanisław Wielgus, ordynariusz diecezji płockiej. » 25 marca bydgoską katedrę wypełniły modlitwy dziękczynne za mijający właśnie okres...

» Rekolekcje wielkopostne dla środowisk akademickich, nauczycielskich, lekarskich, inżynierskich, twórczych odbywały się w dniach 19-22 marca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Nauki rekolekcyjne głosił biskup Stanisław Wielgus, ordynariusz diecezji płockiej.

» 25 marca bydgoską katedrę wypełniły modlitwy dziękczynne za mijający właśnie okres dwóch lat istnienia naszej diecezji. W tegorocznych obchodach rocznicowych bardzo silnie zaznaczyli swą obecność obrońcy życia, gromadzący się w ramach Dnia Świętości Życia. Spotkania, nabożeństwa poświęcone głoszeniu Ewangelii Życia odbyły się m.in. w katedrze oraz – 24 marca – w bydgoskim kościele oo. Jezuitów. Wierni mogli podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego.

» 27 marca maturzyści z terenu naszej diecezji nawiedzili – w tradycyjnej już, jednodniowej pielgrzymce – sanktuarium jasnogórskie.

» Od 30 marca do 2 kwietnia zaplanowano drugą edycję „Złotowskich Dni Młodzieży z Janem Pawłem II”. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej www.zdm.z.pl

» 2 kwietnia w kaplicy Matki Bożej Radosnej w Zakrzewie zostanie odsłonięta i poświęcona tablica ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. Ceremonię uświetni swą obecnością biskup senior Ignacy Jeż. Okolicznościowa Eucharystia w miejscowym kościele rozpocznie się o godzinie 20.30.

» Bydgoscy harcerze oraz działacze Akcji Katolickiej zapraszają do udziału w Drodze krzyżowej oraz w misterium, jakie przygotowuje się na dzień 14 kwietnia. Sformowanie modlitewnej grupy nastąpi o godzinie 7, na końcowej pętli autobusowej osiedla Błonie w Bydgoszczy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki