Logo Przewdonik Katolicki

Bóg daje wzrost

Maciej Konieczny
Fot.

W środę 19 stycznia w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku zgromadzili się wierni różnych wyznań, by uczestniczyć w nabożeństwie ekumenicznym, któremu przewodniczył bp Bronisław Dembowski. Wraz z księdzem biskupem liturgię sprawowali ks. prał. Wojciech Hanc, ks. prał. Roman Małecki, ks. prał. Tomasz Michalski, ks. Tadeusz Jelinek - proboszcz parafii ewangelicko-reformownej...

W środę 19 stycznia w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku zgromadzili się wierni różnych wyznań, by uczestniczyć w nabożeństwie ekumenicznym, któremu przewodniczył bp Bronisław Dembowski. Wraz z księdzem biskupem liturgię sprawowali ks. prał. Wojciech Hanc, ks. prał. Roman Małecki, ks. prał. Tomasz Michalski, ks. Tadeusz Jelinek - proboszcz parafii ewangelicko-reformownej w Żychlinie i ks. Andrzej Mendrok z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Koninie, który wygłosił kazanie. Wszystkich witał serdecznie proboszcz parafii ks. Marek Kasik.W kazaniu ks. Andrzej Mendrok podkreślił, że chrześcijanie różnych wyznań mają budować swoje życie na Jezusie Chrystusie. To Bóg daje wzrost, a wszyscy jesteśmy powołani do życia i głoszenia Ewangelii o przebaczeniu, pojednaniu, miłości, dobroci, cierpliwości i wyrozumiałości.
Są ludzie, którzy ze zwątpieniem mówią: ruch ekumeniczny trwa już tyle lat, ludzie spotykają się, modlą - i co z tego wynika? Jednak wynika. Słowo Boże, które trafia na dobrą ziemię, przynosi owoc. Tak jak rolnik widzi zawiązujące się kłosy, które później wydają ziarno, tak i my dostrzegamy plon siejby słowa Bożego, także i w wymiarze ruchu ekumenicznego.
Fundamentem, na którym mamy budować naszą jedność, jest Jezus Chrystus. Jego miłość i ofiara zwyciężyła nienawiść, wrogość, obojętność i obdarza nas łaską, mówił ks. Andrzej Mendrok. Prośmy o światło Ducha Świętego, konieczne do tego, aby dzień po dniu urzeczywistniać słowo Boże w naszych rodzinach, szkołach, miejscach pracy i wypoczynku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki