Logo Przewdonik Katolicki

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

ks. Mateusz Żarnowiecki
Fot.

Od 27 listopada, tj. od I niedzieli Adwentu, trwa organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - Świece Caritas 2005". Akcja o zasięgu ogólnopolskim trwa już dwanaście lat i zajmuje stałe miejsce w działalności dobroczynnej Kościoła katolickiego. (...) Zebrane w ten sposób ofiary w tym roku przeznaczamy w całości na rzecz rodzin, a szczególnie...

Od 27 listopada, tj. od I niedzieli Adwentu, trwa organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - Świece Caritas 2005". Akcja o zasięgu ogólnopolskim trwa już dwanaście lat i zajmuje stałe miejsce w działalności dobroczynnej Kościoła katolickiego. (...) Zebrane w ten sposób ofiary w tym roku przeznaczamy w całości na rzecz rodzin, a szczególnie dzieci - przede wszystkim na ich wypoczynek i leczenie.


Świece rozprowadzane będą w parafiach archidiecezji przez Parafialne Zespoły Caritas. Ofiara za świece wynosi, podobnie jak w poprzednich latach, 4 zł za małą i 10 zł za dużą.
Także w tym roku na świecach Caritas zapłonie przyniesione przez harcerzy "Betlejemskie Światło Pokoju". W niedzielę 18 grudnia w poznańskiej farze o godz. 15 będzie sprawowana Msza św., a po niej nastąpi przejście na Stary Rynek, gdzie "Betlejemskie Światło Pokoju" zostanie przekazane prezydentowi Poznania i zgromadzonym osobom. Tego dnia będzie można nabywać świece Caritas na specjalnym straganie na Starym Rynku w Poznaniu i zanieść betlejemski ogień do domu.
Każda zapalona na wigilijnym stole świeca Caritas to pomoc dla dzieci szczególnie potrzebujących: biednych, zaniedbanych, chorych, z domów dziecka, wymagających kosztownych operacji i długotrwałego leczenia, a także uzdolnionej młodzieży ze środowisk dotkniętych ubóstwem.
Wszystkim włączającym się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - "Świece Caritas 2005" za wrażliwość i dobroć serca składamy serdeczne "Bóg zapłać!".

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki