Logo Przewdonik Katolicki

Rusza świąteczna kampania

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejną edycję ,,Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". W tym roku w akcję rozprowadzania świec zaangażują się aktorzy, dziennikarze, politycy i sportowcy. Jak poinformował ks. Jacek Dziel - dyrektor gnieźnieńskiej Caritas, do 24 grudnia instytucja ma zamiar sprzedać 55 tysięcy świec małych w cenie 5 zł oraz 10 tysięcy świec dużych,...

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejną edycję ,,Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". W tym roku w akcję rozprowadzania świec zaangażują się aktorzy, dziennikarze, politycy i sportowcy.Jak poinformował ks. Jacek Dziel - dyrektor gnieźnieńskiej Caritas, do 24 grudnia instytucja ma zamiar sprzedać 55 tysięcy świec małych w cenie 5 zł oraz 10 tysięcy świec dużych, za które trzeba będzie zapłacić 12 zł. Pozyskany dochód częściowo pozostanie w parafii rozprowadzającej świece, a częściowo wesprze działalność placówek Caritas, które niosą pomoc potrzebującym dzieciom. Dodatkowo 10 groszy od każdej sprzedanej świecy trafi do centralnego funduszu Caritas, który wspiera działania na rzecz pomocy dzieciom na całym świecie.
W archidiecezji gnieźnieńskiej akcja ruszy 3 grudnia podczas zorganizowanej w Galerii Gniezno imprezy ,,Pomóżmy Świętemu Mikołajowi". W sprzedaż świec, podobnie jak w roku ubiegłym, zaangażują się aktorzy gnieźnieńskiego Teatru im. Aleksandra Fredry, dziennikarze, sportowcy i politycy. Przeprowadzona zostanie także zbiórka pieniędzy na mikołajkowe i gwiazdkowe paczki dla dzieci z ubogich rodzin. - Mam nadzieję, że mieszkańcy archidiecezji gnieźnieńskiej wspomogą naszą akcję i w tym szczególnym czasie, jakim jest Adwent, nie zapomną o potrzebujących - dodaje ks. Dziel.
W ubiegłym roku w ramach ,,Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" gnieźnieńska Caritas sprzedała 56 tysięcy świec małych oraz 7,5 tysiąca dużych. Dochód z akcji przeznaczony został na pomoc najuboższym rodzinom oraz kampanie Caritas: ,,Buty na Zimę" i Akcję Letnią. Wsparte zostały także placówki Caritas: Dom Dziecka w Kołdrąbiu, Dom Matki i Dziecka w Gnieźnie oraz Świetlica Środowiskowa w Chodzieży.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki