Logo Przewdonik Katolicki

Orędownik Prawdy

PK
Fot.

Już po raz piąty w całej Polsce przeżywaliśmy Dzień Papieski, który w tym roku zorganizowany został pod hasłem: "Jan Paweł II - Orędownik Prawdy". Dzień Papieski zainicjowany przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w 2001 roku należy już dzisiaj do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu Kościoła w Polsce i nie inaczej jest oczywiście w archidiecezji gnieźnieńskiej....

Już po raz piąty w całej Polsce przeżywaliśmy Dzień Papieski, który w tym roku zorganizowany został pod hasłem: "Jan Paweł II - Orędownik Prawdy".Dzień Papieski zainicjowany przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w 2001 roku należy już dzisiaj do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu Kościoła w Polsce i nie inaczej jest oczywiście w archidiecezji gnieźnieńskiej. W tym roku obchodzony był po raz pierwszy pod nieobecność Jana Pawła II. Był to zatem dzień szczególnej modlitwy, refleksji i zadumy. Modliliśmy się wspólnie w intencji rychłego wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II, ale także podejmowaliśmy refleksję nad kształtem naszego chrześcijaństwa w konfrontacji z bogatą spuścizną zmarłego Papieża.
Ten dzień stał się również wyjątkową okazją, by dokonać rachunku sumienia i odpowiedzieć sobie na pytanie: na ile znamy papieskie nauczanie i na ile staramy się je wcielać w życie? Był to także ważny dzień zadumy nad tym, w jaki sposób możemy upamiętnić i wyrazić wdzięczność Bogu za ten niezwykły pontyfikat.
Dzień Papieski stał się również wspaniałym dniem czynu, kiedy to po raz kolejny mogliśmy wesprzeć materialnie Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która poprzez fundusz stypendialny pomaga dzieciom i młodzieży z małych, najczęściej wiejskich środowisk.

redakcja PK

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki