Logo Przewdonik Katolicki

60. jubileusz małżeństwa

ks. Piotr Renkel
Fot.

W sierpniu 1945 roku Władysława Rucińska i Marian Kuś zawarli związek małżeński. Pan połączył ich przed ołtarzem w klasztorze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni. Marian Kuś urodził się 8.12.1918 r. w Zalesiu. Władysława przyszła na świat 23.09.1919 r. w Słonawach. Oboje pochodzą z wielodzietnych rodzin. Życie małżonków wypełnione było ciężką pracą,...

W sierpniu 1945 roku Władysława Rucińska i Marian Kuś zawarli związek małżeński. Pan połączył ich przed ołtarzem w klasztorze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni.Marian Kuś urodził się 8.12.1918 r. w Zalesiu. Władysława przyszła na świat 23.09.1919 r. w Słonawach. Oboje pochodzą z wielodzietnych rodzin. Życie małżonków wypełnione było ciężką pracą, modlitwą, staraniem o wychowanie dzieci w duchu miłości i wartości chrześcijańskich. Rodzicielską opieką otaczali swoje dwie córki: Melanię i Irenę. Dla nich, ponosząc wiele wyrzeczeń, w ciągu jednego roku zbudowali dom.
Jubilaci „od zawsze” brali aktywny udział w życiu lokalnej wspólnoty Bożej. Marian w wieku 19 lat wstąpił do chóru kościelnego. Śpiewał w nim aż do wybuchu II wojny światowej, kiedy to grupę rozwiązano. Zaraz po zakończeniu wojny chór wznowił działalność, istniejąc jeszcze ponad 20 lat. Ponadto zasiadał w Radzie Parafialnej. Władysława od 27. roku życia należy do kółka matek różańcowych.
Z okazji 60. rocznicy ślubu Władysławy i Mariana w kościele pw. św. Mikołaja w Szaradowie odprawiona została dziękczynna Eucharystia. Szanowni jubilaci wraz z córkami, zięciami, ośmiorgiem wnucząt i dziewięciorgiem prawnucząt wspólnie dziękowali Bogu za otrzymane łaski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki