Logo Przewdonik Katolicki

Czas Patriotów

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Przez sześćdziesiąt trzy dni na kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej będzie płonął znicz upamiętniający bohaterstwo i ofiarność walczących w tym największym zrywie niepodległościowym polskiego podziemia. Z okazji 61. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego orderami za wybitne zasługi w działalności na rzecz niepodległości RP uhonorowano pięciu powstańców warszawskich...

Przez sześćdziesiąt trzy dni na kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej będzie płonął znicz upamiętniający bohaterstwo i ofiarność walczących w tym największym zrywie niepodległościowym polskiego podziemia.
Z okazji 61. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego orderami za wybitne zasługi w działalności na rzecz niepodległości RP uhonorowano pięciu powstańców warszawskich - Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono Witolda Sikorskiego, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Władysława Aniołka, Helenę Komorowską i Henryka Przybylskiego, a Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Jerzy Turzewski.
Z kolei historyk Norman Davies, autor książki "Powstanie '44", został wyróżniony tytułem Honorowego Członka Związku Powstańców Warszawskich podczas uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego.
"Nigdy nie byłem żołnierzem, ale wiem, że gdybym był w Warszawie podczas wojny, na pewno walczyłbym w Szarych Szeregach. Dlatego to wyróżnienie jest dla mnie takie cenne" - powiedział wzruszony Davies.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki