Logo Przewdonik Katolicki

Święto Policji

Michał Chojnacki
Fot.

Mszą św. w intencji policjantów, odprawioną w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole przez proboszcza ks. kan. Józefa Wronkiewicza, rozpoczęły się 24 lipca br. miejscowe obchody Święta Policji Państwowej. Celebrans, który jest kapelanem policjantów, w słowie wprowadzającym do liturgii prosił o modlitwę w ich intencji, jak również za policjantów, którzy odeszli już...

Mszą św. w intencji policjantów, odprawioną w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole przez proboszcza ks. kan. Józefa Wronkiewicza, rozpoczęły się 24 lipca br. miejscowe obchody Święta Policji Państwowej.Celebrans, który jest kapelanem policjantów, w słowie wprowadzającym do liturgii prosił o modlitwę w ich intencji, jak również za policjantów, którzy odeszli już na wieczną służbę do Boga. W homilii zwrócił uwagę na wymagającą odwagi, odpowiedzialną pracę policjantów.
Wśród zgromadzonych w kościele byli m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Henryk Gabryelski, komendant Powiatowej Komendy Policji w Kole Gerard Modrzyński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kole Grzegorz Nuszkiewicz. Nie zabrakło delegacji władz samorządowych i miejscowych parafian. Policjanci włączyli się w liturgię poprzez czytania mszalne i modlitwę wiernych. Oprawę muzyczną Mszy św. wzbogacił śpiew Chóru Farnego "Lutnia" im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Jana Kordylewskiego. Po Komunii św. delegacja policjantów złożyła kapłanowi życzenia z okazji pięciolecia pełnienia przez niego posługi kapelana.
Z okazji Święta Policji zasłużonym funkcjonariuszom wręczono awanse, medale i odznaczenia. Ksiądz Józef Wronkiewicz otrzymał policyjną kamizelkę z napisem "Kapelan Policji". - Mam nadzieję, że raz po raz będę z niej korzystał, będąc z policjantami na służbie w terenie - powiedział obdarowany.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki