Logo Przewdonik Katolicki

Bogactwo Kościoła

ks. prof. Jan Kanty Pytel
Fot.

Polskie góry przyciągają swym majestatycznym pięknem niezależnie od pory roku. Jak mówił Jan Paweł II, zdobywając szczyty, człowiek jest niejako bliżej Boga. Jest to doskonałe miejsce na przeżycie wakacyjnego odpoczynku. Nie może nas zatem dziwić właśnie tam widok wielu grup dzieci i młodzieży. Dziwi czasami jednak to, że tym grupom towarzyszą osoby w stroju duchownym, zwłaszcza...

Polskie góry przyciągają swym majestatycznym pięknem niezależnie od pory roku. Jak mówił Jan Paweł II, zdobywając szczyty, człowiek jest niejako bliżej Boga. Jest to doskonałe miejsce na przeżycie wakacyjnego odpoczynku. Nie może nas zatem dziwić właśnie tam widok wielu grup dzieci i młodzieży.
Dziwi czasami jednak to, że tym grupom towarzyszą osoby w stroju duchownym, zwłaszcza zakonnym. Być może w niejednym z nas budzą się wówczas pytania, które stawia w swoim tekście Michał Gryczyński, o motywację młodych ludzi, którzy wstępują do seminariów duchownych czy do zakonów, o charyzmat zgromadzeń, a nawet o kolor i krój habitu. Nierzadko decyzje, by wybrać życie zakonne padają właśnie podczas wakacji. Rekolekcje, wyjazdy organizowane przez różne wspólnoty, pielgrzymki stają się wówczas przysłowiową kropką nad i.
Życie zakonne to nie tylko modlitwa, kontemplacja, to także troska o drugiego człowieka. Jest to jednak przede wszystkim decyzja, by miłością odpowiedzieć na Miłość.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki