Logo Przewdonik Katolicki

Przełamywanie barier

Wanda Wasicka
Fot.

Szesnastego lipca w Ciechocinku odbył się III Festiwal Dzieci Niepełnosprawnych "Razem do Gwiazd". Organizatorem była Fundacja "Nuta Nadziei" Zofii Kirszenstein i Macieja Płażyńskiego. Imprezę wspierał medialnie "Przewodnik Katolicki". Ideą festiwalu jest integracja osób niepełnosprawnych poprzez muzykę i wspólny śpiew z gwiazdami polskiej estrady. W tegorocznej edycji razem z młodymi...

Szesnastego lipca w Ciechocinku odbył się III Festiwal Dzieci Niepełnosprawnych "Razem do Gwiazd". Organizatorem była Fundacja "Nuta Nadziei" Zofii Kirszenstein i Macieja Płażyńskiego. Imprezę wspierał medialnie "Przewodnik Katolicki".Ideą festiwalu jest integracja osób niepełnosprawnych poprzez muzykę i wspólny śpiew z gwiazdami polskiej estrady. W tegorocznej edycji razem z młodymi artystami wystąpili: Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Kasia Klich, Kaja Paschalska, Szymon Wydra, bracia Cugowscy, Wasyl Junior i Dziani. Zaśpiewała także Majka Jeżowska, która również poprowadziła koncert.
Na ciechocińskiej scenie między tężniami wystąpiło ośmiu podopiecznych fundacji. Zostali wyłonieni spośród uczestników warsztatów muzycznych w Kołobrzegu. - To jest wielkie przeżycie śpiewać ze swoim idolem - podkreślali młodzi wykonawcy. Jako pierwszy wystąpił Robert Orszu. Z Kają Paschalską zaśpiewał piosenkę "Przyjaciel od zaraz", którą zadedykowano Fundacji "Nuta Nadziei".
Festiwal składał się z trzech części. Pierwszą z udziałem gwiazd zarejestrowała TVP2. W drugiej śpiewali młodzi artyści, dobrze już znani publiczności w Ciechocinku z poprzednich festiwali. W trzeciej części natomiast wystąpiły z krótkimi koncertami gwiazdy polskiej piosenki, m.in. Halina Frąckowiak. Śpiewano nie tylko na scenie. Publiczność też dała popis swoich wokalnych umiejętności. Na finał wszyscy wykonawcy zaśpiewali "Marzenia się spełniają". Młodzi artyści na pytanie, co daje im udział w tym festiwalu, zgodnie odpowiadali: - Życiową energię, zdrowie, przepustkę do lepszego świata, lepszego samopoczucia, wiarę w swoje możliwości.
Na koniec Zofia Kirszenstein złożyła obietnicę wobec wszystkich obecnych, iż Fundacja "Nuta Nadziei", na miarę swoich możliwości, w dalszym ciągu będzie spełniać marzenia podopiecznych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki