Logo Przewdonik Katolicki

Bóg na pierwszym miejscu

Wojciech Krzysztof Jankowski
Fot.

Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu Św. Augustyn Od siódmego lipca rozpoczął wypoczynek w Ciechocinku kard. Zenon Grocholewski. W niedzielę, 10 lipca, Jego Eminencja przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła. W koncelebrze byli m.in. ks. inf. Stanisław Pindera, głoszący homilię ks. inf. Wojciech...

Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu
Św. AugustynOd siódmego lipca rozpoczął wypoczynek w Ciechocinku kard. Zenon Grocholewski. W niedzielę, 10 lipca, Jego Eminencja przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła. W koncelebrze byli m.in. ks. inf. Stanisław Pindera, głoszący homilię ks. inf. Wojciech Góralski i ks. Waldemar Karasiński.W słowie powitalnym przed Mszą proboszcz parafii ks. prał. Grzegorz Karolak wyraził radość, że to już trzecia wizyta kard. Grocholewskiego w Ciechocinku. W tym roku uzdrowisko odwiedzi siedemnastu biskupów. Stale wzrasta popularność Ciechocinka: ze statystyk wynika, że gościli tu kuracjusze z 57 krajów świata.
Głosząc homilię, ks. Wojciech Góralski nawiązał do ewangelicznej przypowieści o siewcy i powołał się na nauczanie Ojca Świętego Benedykta XVI o tym, że wiara w Słowo Boże jest mocą przekształcającą ludzkie serca.
Na pozostałych Mszach św. podczas tej niedzieli homilie głosił ks. Waldemar Karasiński. Przed kościołem czynne były stoiska Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników, oferujące duży wybór książek i albumów o tematyce religijnej.
Wcześniej, 6 lipca, w Ciechocinku przebywał biskup diecezji Innsbruck Manfred Scheuer, który przewodniczył w kościele parafialnym liturgii koncelebrowanej z bp. Wiesławem Meringiem i licznymi kapłanami. Gość z Austrii przebywał w diecezji włocławskiej z kilkudniową wizytą pastoralną; pobyt w Ciechocinku był jednym z etapów tej wizyty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki