Logo Przewdonik Katolicki

''Janowi Pawłowi II nasze talenty w darze...''

Jacek Nijak
Fot.

W kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu odbył się koncert zatytułowany "Janowi Pawłowi II nasze talenty w darze..." w wykonaniu Inowrocławskiego Teatru Otwartego pod kierownictwem Elżbiety Piniewskiej, chórów "Canzonetta" i "Cantus" Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Inowrocławiu pod dyrekcją Danuty Szyma i Orkiestry Symfonicznej tej szkoły prowadzonej przez Piotra...

W kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu odbył się koncert zatytułowany "Janowi Pawłowi II nasze talenty w darze..." w wykonaniu Inowrocławskiego Teatru Otwartego pod kierownictwem Elżbiety Piniewskiej, chórów "Canzonetta" i "Cantus" Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Inowrocławiu pod dyrekcją Danuty Szyma i Orkiestry Symfonicznej tej szkoły prowadzonej przez Piotra Kaźmierczaka.
Wieczór dedykowany Papieżowi Polakowi zgromadził licznych inowrocławian, którzy złożyli hołd Honorowemu Obywatelowi swojego miasta. Wyjątkowość artystycznego spotkania ubogaciły utwory inowrocławskiej kompozytorki, Aleksandry Brejzy, które wymownie zabrzmiały w akustycznym wnętrzu poewangelickiej świątyni.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele środowiska inowrocławskiej szkoły muzycznej złożyli podziękowania ks. kanonikowi Tadeuszowi Gawrońskiemu za 40-letnią współpracę i pomoc w organizacji wielu inicjatyw artystycznych w kościele pw. św. Krzyża w Inowrocławiu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki