Logo Przewdonik Katolicki

Wędrowne rekolekcje

Hubert Kubica
Fot.

6 lipca wyruszy 71. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi pokonają 300 km, by 15 lipca stanąć przed obliczem Jasnogórskiej Pani. W skład pielgrzymki wchodzi dwanaście grup poznańskich i sześć opalenickich. Te ostatnie wyruszą 5 lipca, omijając Poznań. Każda grupa idzie swoją oddzielną trasą. Tym samym każda z nich mija inne miejscowości. Podczas całej trasy...

6 lipca wyruszy 71. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi pokonają 300 km, by 15 lipca stanąć przed obliczem Jasnogórskiej Pani.W skład pielgrzymki wchodzi dwanaście grup poznańskich i sześć opalenickich. Te ostatnie wyruszą 5 lipca, omijając Poznań. Każda grupa idzie swoją oddzielną trasą. Tym samym każda z nich mija inne miejscowości. Podczas całej trasy grupy trzykrotnie (Pogrzybów, Kotłów, Krzepice) schodzą się na wspólną Mszę św.
Codziennie pielgrzymi przejdą około 30 km. Przez dziesięć dni z dala od zgiełku świata będą się modlić, słuchać konferencji, a także dobrze bawić podczas pogodnych wieczorków. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły wziąć udziału w wędrówce, mogą uczestniczyć w pielgrzymce duchowej. Przyświecają im te same, co pątnikom na trasie, cele: pogłębienie własnej formacji religijnej, modlitwa w wyznaczonych na dany dzień intencjach oraz pokuta.W łączności z poznańską pielgrzymką już po raz trzeci wyruszy 16 lipca z Częstochowy do Łagiewnik Wielkopolska Piesza Pielgrzymka "Od Miłosierdzia do miłosierdzia". Jej organizatorem jest parafia Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. Pątnicy dotrą do Łagiewnik po pięciu dniach.

Ks. Konrad Jędrzejczak, kapelan Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

- Głównym tematem pielgrzymki jest Eucharystia. Konferencje na jej temat przygotowaliśmy na podstawie homilii wygłoszonych przez ks. Wojciecha Przeczewskiego i ks. Janusza Nawrota z poznańskiej parafii św. Mateusza. Będziemy też wspominać Ojca Świętego Jana Pawła II, którego śmierć była ogromnym przeżyciem, dlatego też pozostałe konferencje dotyczące Eucharystii zostały przygotowane w oparciu o jego encyklikę "Ecclesia de Eucharistia".

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki