Logo Przewdonik Katolicki

Pamięci księdza profesora

Błażej Tobolski
Fot.

W czerwcu w Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu Kiekrzu odbywały się "Dni Tischnerowskie dla dzieci i młodzieży"; w poznańskiej katedrze modlono się o spokój jego duszy. Uczestniczyli w nich m.in. uczniowie szkół noszących imię księdza profesora z całej Polski oraz młodzież z Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Użgorodzie...

W czerwcu w Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu Kiekrzu odbywały się "Dni Tischnerowskie dla dzieci i młodzieży"; w poznańskiej katedrze modlono się o spokój jego duszy.Uczestniczyli w nich m.in. uczniowie szkół noszących imię księdza profesora z całej Polski oraz młodzież z Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Użgorodzie na Ukrainie, a także przedstawiciele rodziny Tischnerów.
Celem tego projektu była edukacja kulturalna młodych uczestników, ukierunkowana, zgodnie z myślą księdza profesora, na drugiego człowieka, propagująca wartości etyczne oraz promująca polskie dziedzictwo kulturowe.
Uczniowie zwiedzili Poznań oraz wzięli udział w warsztatach twórczych, których ukoronowaniem był otwarty dla publiczności spektakl teatralny, wystawiony w sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ul. Solnej 12. Modlono się również przy relikwiach św. s. Faustyny w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu, a w poznańskiej katedrze bp Marek Jędraszewski odprawił Mszę św. w intencji księdza profesora.
Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem objął "Przewodnik Katolicki".

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki