Logo Przewdonik Katolicki

Jak zyskać odpust (11)

ks. Benedykt Glinkowski
Fot.

Anioł Pański i "Królowo nieba" Odpustu cząstkowego udziela się wiernemu, który pobożnie odmówi o świcie, w południe lub pod wieczór modlitwę Anioł Pański lub w czasie wielkanocnym "Królowo nieba" wraz z modlitwą końcową. Teksty modlitw: 1. Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi, I poczęła z Ducha Świętego. Zdrowaś Maryjo... Oto ja służebnica Pańska, Niech mi się...

Anioł Pański i "Królowo nieba"


Odpustu cząstkowego udziela się wiernemu, który pobożnie odmówi o świcie, w południe lub pod wieczór modlitwę Anioł Pański lub w czasie wielkanocnym "Królowo nieba" wraz z modlitwą końcową. Teksty modlitw:

1. Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi,
I poczęła z Ducha Świętego.
Zdrowaś Maryjo...

Oto ja służebnica Pańska,
Niech mi się stanie według słowa Twego.
Zdrowaś Maryjo...

A Słowo Ciałem się stało,
I zamieszkało między nami.
Zdrowaś Maryjo...

K. Módl się za nami święta Boża Rodzicielko.
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Łaskę Twoją, prosimy Cię, Panie, racz wlać w serca nasze, abyśmy poznawszy za zwiastowaniem anielskim Wcielenie Chrystusa, Syna Twego, przez Jego Mękę i Krzyż do chwały Zmartwychwstania byli doprowadzeni. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

2.Królowo nieba, wesel się, Alleluja,
Bo Ten, któregoś nosiła, Alleluja,
Zmartwychwstał, jak powiedział, Alleluja,
Błagaj za nami Boga, Alleluja.

K. Raduj się i wesel Panno Maryjo, Alleluja.
W. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja.

Módlmy się: Boże, któryś raczył uweselić świat przez Zmartwychwstanie Syna Twego, Pana naszego, Jezusa Chrystusa, daj, prosimy, abyśmy przez Jego Rodzicielkę, Maryję Pannę, dostąpili radości życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki