Logo Przewdonik Katolicki

XX ŚDM w Kolonii - ''Przybyliśmy oddać Mu pokłon''

Mariusz Samul
Fot.

Strefa pojednania Podczas XX ŚDM w Kolonii młodzież znajdzie wiele miejsc, gdzie będą stworzone doskonałe warunki do osobistej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i przyjęcia sakramentu pojednania. Głównym miejscem będzie Strefa Pojednania, która znajdować się będzie nad brzegami Renu, w halach Koelnmesse, w pobliżu miejsca zakończenia pielgrzymki z katedry. Obejmować ono...

Strefa pojednania
Podczas XX ŚDM w Kolonii młodzież znajdzie wiele miejsc, gdzie będą stworzone doskonałe warunki do osobistej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i przyjęcia sakramentu pojednania. Głównym miejscem będzie Strefa Pojednania, która znajdować się będzie nad brzegami Renu, w halach Koelnmesse, w pobliżu miejsca zakończenia pielgrzymki z katedry. Obejmować ono będzie trzy hale:
Hala przygotowania do sakramentu: w pierwszej hali umieszczone będą znaki ŚDM, a więc krzyż ŚDM, ikona obrazu Matki Bożej "Salus Populi Romani" oraz Biblia. Znaki te mają wprowadzić młodych w klimat modlitwy i wsłuchania się w Boże Słowo. Słowami kluczowymi będą biblijne słowa Chrystusa: "Wstań!" oraz św. Pawła: "Pojednajcie się".
Hala sakramentu pojednania: w drugiej hali przygotowane będą miejsca do korzystania z sakramentu pojednania. Wzorem ubiegłych spotkań przewiduje się około 300 konfesjonałów, w których setki kapłanów posługiwać będą młodym w kilkudziesięciu językach.
Hala dziękczynienia i adoracji: w trzeciej hali stworzona będzie okazja do dziękczynienia za sakrament pojednania. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu stworzona będzie możliwość indywidualnej adoracji Jezusa. Ma to podkreślić szczególną tematykę tego spotkania: "Przybyliśmy oddać Mu pokłon" oraz trwający w Kościele Rok Eucharystii.
Centrum Pojednania otwarte będzie podczas triduum katechetycznego, czyli w środę, czwartek i piątek, w godzinach 9-24.

www.klasztor.mogilno.com.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki