Logo Przewdonik Katolicki

Rozdzwoniły się dzwony

Irena Wawrzyniak
Fot.

Dźwięk licheńskich dzwonów niósł daleko w przestrzeń wieść o tym, że konklawe wybrało Następcę Jana Pawła II. Księża marianie, pielgrzymi, parafianie i pracownicy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej modlili się w intencji nowego Papieża. Ksiądz Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, opowiada, że na dźwięk dzwonów podeszła do niego pewna pani i ze wzruszeniem...

Dźwięk licheńskich dzwonów niósł daleko w przestrzeń wieść o tym, że konklawe wybrało Następcę Jana Pawła II. Księża marianie, pielgrzymi, parafianie i pracownicy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej modlili się w intencji nowego Papieża.Ksiądz Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, opowiada, że na dźwięk dzwonów podeszła do niego pewna pani i ze wzruszeniem powiedziała: Gratuluję księdzu! I sobie też! Biją dzwony, więc mamy nowego Papieża.
Jeszcze w trakcie telewizyjnych relacji z Watykanu, o godz. 19 w sanktuarium rozpoczęła się Msza św. Do koncelebry stanęli księża marianie posługujący w sanktuarium. Od poniedziałku, czyli od dnia rozpoczęcia konklawe, właśnie o tej godzinie modlono się o światło Ducha Świętego dla uczestniczących w nim kardynałów. W dniu wyboru Papieża pielgrzymi, parafianie i pracownicy sanktuarium w Licheniu, zebrani przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej, modlili się o łaskę Ducha Świętego dla nowego Ojca Świętego. Po raz pierwszy od ołtarza padły słowa: - Módlmy się za naszego Papieża Benedykta XVI.
Po Mszy św. zaproponowano, by spotkać się o godz. 21 na Apelu Maryjnym. Popłynęły sms-y... jak przed wiekami wici. Na Apel przyszło mnóstwo osób. Wspólnie śpiewano i modlono się na różańcu o zdrowie dla Papieża, o siły potrzebne do podejmowania trudnych wyzwań, jakie przed Następcą św. Piotra stawia współczesny świat.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki