XV Olimpiada Wiedzy Teologicznej

W sali domu parafialnego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbył się finał diecezjalny XV Olimpiady Wiedzy Teologicznej pod hasłem "Eucharystia - źródłem i szczytem życia Kościoła". Wzięło w nim udział 54 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji włocławskiej.



Teologiczną wiedzę młodzieży wysoko ocenił dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii...
Czyta się kilka minut

W sali domu parafialnego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbył się finał diecezjalny XV Olimpiady Wiedzy Teologicznej pod hasłem "Eucharystia - źródłem i szczytem życia Kościoła". Wzięło w nim udział 54 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji włocławskiej.

Teologiczną wiedzę młodzieży wysoko ocenił dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku ks. dr Kazimierz Skoczylas. Gospodarz miejsca, ks. kan. Józef Wronkiewicz, nie krył radości z tego, że już od kilku lat zmagania olimpijskie odbywają się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole i wyraził nadzieję, że tradycja ta będzie kultywowana.

Pierwsze miejsce zdobyła Marietta Przybysz - 69 punktów, drugie, z 65 punktami - Jakub Kośka (oboje z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku), trzecią lokatę zajęli ex aequo Patrycja Ziemblińska z I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie i Marcin Michalak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku (64 punkty). W wyniku przeprowadzonej dogrywki do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się Patrycja Ziemblińska. - Jeszcze nie dowierzam, że zajęłam pierwsze miejsce - mówiła w chwilę po ogłoszeniu wyników Marietta Przybysz - bardzo się z tego cieszę. Chodzę do drugiej klasy, więc do matury mam jeszcze trochę czasu. Chciałabym kiedyś studiować na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim lub Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego... Jednak teraz najważniejszy jest finał ogólnopolski olimpiady, nie wiem, jak w nim wypadnę.

Trójka laureatów pojedzie w sierpniu na Światowy Dzień Młodzieży do Kolonii. Wręczenie nagród odbyło się w Niedzielę Palmową podczas spotkania młodzieży w katedrze włocławskiej. Dziesięcioro uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów w olimpijskich zmaganiach na szczeblu diecezjalnym, otrzymało dyplomy upoważniające do ubiegania się o wstęp na Papieski Wydział Teologiczny bez egzaminu wstępnego.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 13/2005