Logo Przewdonik Katolicki

XV Olimpiada Wiedzy Teologicznej

Michał Chojnacki
Fot.

W sali domu parafialnego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbył się finał diecezjalny XV Olimpiady Wiedzy Teologicznej pod hasłem "Eucharystia - źródłem i szczytem życia Kościoła". Wzięło w nim udział 54 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji włocławskiej. Teologiczną wiedzę młodzieży wysoko ocenił dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii...

W sali domu parafialnego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbył się finał diecezjalny XV Olimpiady Wiedzy Teologicznej pod hasłem "Eucharystia - źródłem i szczytem życia Kościoła". Wzięło w nim udział 54 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji włocławskiej.Teologiczną wiedzę młodzieży wysoko ocenił dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku ks. dr Kazimierz Skoczylas. Gospodarz miejsca, ks. kan. Józef Wronkiewicz, nie krył radości z tego, że już od kilku lat zmagania olimpijskie odbywają się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole i wyraził nadzieję, że tradycja ta będzie kultywowana.
Pierwsze miejsce zdobyła Marietta Przybysz - 69 punktów, drugie, z 65 punktami - Jakub Kośka (oboje z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku), trzecią lokatę zajęli ex aequo Patrycja Ziemblińska z I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie i Marcin Michalak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku (64 punkty). W wyniku przeprowadzonej dogrywki do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się Patrycja Ziemblińska. - Jeszcze nie dowierzam, że zajęłam pierwsze miejsce - mówiła w chwilę po ogłoszeniu wyników Marietta Przybysz - bardzo się z tego cieszę. Chodzę do drugiej klasy, więc do matury mam jeszcze trochę czasu. Chciałabym kiedyś studiować na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim lub Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego... Jednak teraz najważniejszy jest finał ogólnopolski olimpiady, nie wiem, jak w nim wypadnę.
Trójka laureatów pojedzie w sierpniu na Światowy Dzień Młodzieży do Kolonii. Wręczenie nagród odbyło się w Niedzielę Palmową podczas spotkania młodzieży w katedrze włocławskiej. Dziesięcioro uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów w olimpijskich zmaganiach na szczeblu diecezjalnym, otrzymało dyplomy upoważniające do ubiegania się o wstęp na Papieski Wydział Teologiczny bez egzaminu wstępnego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki