K O M U N I K A T

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wiernych, którzy odczuwają konieczność pogłębionej formacji religijnej, w styczniu 2005 roku rozpoczynamy rok formacji biblijnej.

Współczesne życie niesie wiele różnorakich wyzwań. Stają przed nimi zarówno ludzie młodzi, jak i rodziny, małżonkowie, ludzie zaangażowani w życie społeczne, a także wszyscy inni, którzy pragną pozostać wierni...
Czyta się kilka minut

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wiernych, którzy odczuwają konieczność pogłębionej formacji religijnej, w styczniu 2005 roku rozpoczynamy rok formacji biblijnej.

Współczesne życie niesie wiele różnorakich wyzwań. Stają przed nimi zarówno ludzie młodzi, jak i rodziny, małżonkowie, ludzie zaangażowani w życie społeczne, a także wszyscy inni, którzy pragną pozostać wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii. Formacja chrześcijańska nie może dzisiaj ograniczać się tylko do wysłuchania kaznodziejskiego przepowiadania podczas niedzielnej liturgii. Bóg zamierzył Słowo Boże jako jedyny i niezastąpiony środek zbawienia dla ludzi wszystkich czasów, w tym także dla naszych czasów, pełnych niepokoju i napięć. Z naszej strony musi temu towarzyszyć ustawiczny wysiłek, aby Słowo Boże, które jest mocą Bożą ku zbawieniu każdego wierzącego (Rz 1,16), stawało się światłem i pokarmem na drodze każdego z nas.

Uwzględniając zarówno te uwarunkowania, jak i liczne prośby wiernych, rozpoczynamy cykl formacyjny pt. "Biblia - Księgą Życia". Nie wystarczy o tym wiedzieć, a nawet być przekonanym. Pokarm dany jest po to, aby nim żyć, a światło po to, by rozświetlać mroki życia. Serii popularnonaukowych wykładów, prowadzonych przez profesorów i wykładowców PWSD w Gnieźnie oraz innych instytucji kościelnych, będę patronował osobiście. Wykłady będą głoszone w najważniejszych ośrodkach naszej archidiecezji, tzn. w Inowrocławiu i Gnieźnie. Będą one posiadały charakter otwarty, pragniemy bowiem służyć wszystkim tym, którzy odczuwają potrzebę pogłębionej formacji biblijnej.

Wyrażam głębokie przekonanie i życzenie, że zaowocują one także pełniejszym świadectwem w naszym chrześcijańskim życiu i staną się źródłem błogosławieństwa dla całego Kościoła Bożego gnieźnieńskiego, zgodnie ze słowami naszego Pana: "Błogosławieni, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je" (Łk 8,21).

W Inowrocławiu spotkania z Żywym Słowem będą odbywać się co drugą środę, począwszy od środy, 5 stycznia 2005 r., o godzinie 19 w kaplicy dolnej Parafii pw. Świętego Ducha. Pierwsze spotkanie zostanie zainaugurowane Mszą św. o godz. 18 w tamtejszym kościele parafialnym.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 1/2005