Logo Przewdonik Katolicki

K O M U N I K A T

Abp Henryk Muszyński
Fot.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wiernych, którzy odczuwają konieczność pogłębionej formacji religijnej, w styczniu 2005 roku rozpoczynamy rok formacji biblijnej. Współczesne życie niesie wiele różnorakich wyzwań. Stają przed nimi zarówno ludzie młodzi, jak i rodziny, małżonkowie, ludzie zaangażowani w życie społeczne, a także wszyscy inni, którzy pragną pozostać wierni...

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wiernych, którzy odczuwają konieczność pogłębionej formacji religijnej, w styczniu 2005 roku rozpoczynamy rok formacji biblijnej.
Współczesne życie niesie wiele różnorakich wyzwań. Stają przed nimi zarówno ludzie młodzi, jak i rodziny, małżonkowie, ludzie zaangażowani w życie społeczne, a także wszyscy inni, którzy pragną pozostać wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii. Formacja chrześcijańska nie może dzisiaj ograniczać się tylko do wysłuchania kaznodziejskiego przepowiadania podczas niedzielnej liturgii. Bóg zamierzył Słowo Boże jako jedyny i niezastąpiony środek zbawienia dla ludzi wszystkich czasów, w tym także dla naszych czasów, pełnych niepokoju i napięć. Z naszej strony musi temu towarzyszyć ustawiczny wysiłek, aby Słowo Boże, które jest mocą Bożą ku zbawieniu każdego wierzącego (Rz 1,16), stawało się światłem i pokarmem na drodze każdego z nas.
Uwzględniając zarówno te uwarunkowania, jak i liczne prośby wiernych, rozpoczynamy cykl formacyjny pt. "Biblia - Księgą Życia". Nie wystarczy o tym wiedzieć, a nawet być przekonanym. Pokarm dany jest po to, aby nim żyć, a światło po to, by rozświetlać mroki życia. Serii popularnonaukowych wykładów, prowadzonych przez profesorów i wykładowców PWSD w Gnieźnie oraz innych instytucji kościelnych, będę patronował osobiście. Wykłady będą głoszone w najważniejszych ośrodkach naszej archidiecezji, tzn. w Inowrocławiu i Gnieźnie. Będą one posiadały charakter otwarty, pragniemy bowiem służyć wszystkim tym, którzy odczuwają potrzebę pogłębionej formacji biblijnej.
Wyrażam głębokie przekonanie i życzenie, że zaowocują one także pełniejszym świadectwem w naszym chrześcijańskim życiu i staną się źródłem błogosławieństwa dla całego Kościoła Bożego gnieźnieńskiego, zgodnie ze słowami naszego Pana: "Błogosławieni, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je" (Łk 8,21).

W Inowrocławiu spotkania z Żywym Słowem będą odbywać się co drugą środę, począwszy od środy, 5 stycznia 2005 r., o godzinie 19 w kaplicy dolnej Parafii pw. Świętego Ducha. Pierwsze spotkanie zostanie zainaugurowane Mszą św. o godz. 18 w tamtejszym kościele parafialnym.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki