Mieszkańcy grodu Przemysława tradycyjnie już uczcili pamięć św. Wojciecha, który krótko przed męczeńską śmiercią w 997 roku skierował swoje słowo do ich praojców. W miejscu, gdzie według tradycji zatrzymał się św. Wojciech i wygłosił kazanie, wzniesiono świątynię noszącą jego imię.
Uroczystej Sumie odprawionej w XIII-wiecznej, gotyckiej, nowo wyremontowanej świątyni przewodniczył ksiądz biskup Marek Jędraszewski, który także wygłosił homilię. Poznański biskup pomocniczy w swoim słowie podkreślił, że każdy chrześcijanin, tak jak św. Wojciech, powinien stać się głosicielem Chrystusa w zlaicyzowanej Europie. Stwierdził również, że człowiekowi, który posiada silną wiarę, w zjednoczonej Europie nic się nie stanie, dlatego też nie powinniśmy bać się jej zjednoczenia. W swojej homilii ksiądz biskup podkreślił również, że św. Wojciech, męczennik z Pragi, niósł światło Ewangelii, był też odważnym głosicielem Chrystusa, prawdy i wolności, znakiem sprzeciwu. Poznański hierarcha zauważył, że w obecnym czasie wśród chrześcijan bardzo potrzebne są takie świętowojciechowe postawy.
Również tegoż dnia, w godzinach przedpołudniowych, ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak przewodniczył Mszy św. odprawionej w intencji wszystkich pracowników Drukarni i Księgarni św. Wojciecha w Poznaniu. W uroczystej Eucharystii udział wzięli nie tylko obecni pracownicy i ich rodziny, ale także emeryci, oraz te wszystkie osoby, które czują się związane z naszą firmą. Na zakończenie Mszy św. ksiądz prezes Bogdan Reformat wszystkim pracownikom oraz ich rodzinom przekazał specjalne błogosławieństwo Ojca Świętego.
W tym roku minęła pierwsza rocznica poświęcenia przez Metropolitę Poznańskiego księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego sześciu nowych witraży świątyni ukazujących m.in. błogosławionych, którzy związani byli z ziemią wielkopolską, oraz panoramę Poznania z ratuszem, farną kolegiatą oraz kościołem św. Wojciecha.