Logo Przewdonik Katolicki

XXII „Śladami Trzech Króli”

XXII „Śladami Trzech Króli”

Od 21. lat flażoleciści podążają do Betlejemskiego Żłóbka w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej, by pokłonić się Bożej Dziecinie, a także wspólnie kolędować razem z rodzicami i nauczycielami.

Kolejne, XXII „Śladami Trzech Króli” planowane jest w sobotę, 13 stycznia 2018 roku o godzinie 11:00, próba muzyczna z Organistą Katedralnym i Duszpasterzem Ruchu Flażoletowego Archidiecezji Poznańskiej o 10:30. Nabożeństwu Słowa będzie przewodniczył J.E. Ks. Biskup Grzegorz Balcerek.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Na Rzecz Efektywnych Metod Umuzykalniania EMU i Stowarzyszenie Pedagogów NATAN przy wsparciu Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W 2017 roku przyjechało ponad 1.600 młodych flażolecistów w 73 zorganizowanych grupach. Większość grup przyjechała z terenu Wielkopolski, ale w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej kolędowali także flażoleciści z okolic Gdańska, Szczecina, Wrocławia i Łodzi. W roku 2018 powinno być podobnie. Tradycyjnie, każdy uczestnik Nabożeństwa otrzyma bezpłatnie, specjalnie wydany na tę okazję śpiewnik z polskimi kolędami, tabulaturą flażoletową i funkcjami gitarowymi. Organizatorzy planują zaprosić miłośników gry na flażolecie 7 kwietnia 2018 roku, również do Katedry, aby wspólnie świętować 1050 lat pierwszego biskupstwa w Polsce oraz 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki