Logo Przewdonik Katolicki

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI Międzyszkolnym Konkursem Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Konkurs, organizowany przez Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie we współpracy z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, odbędzie się 12 lutego 2015 w naszej szkole o godz. 10.00.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do spotkania z literaturą, zwłaszcza z twórczością księży - poetów, do przygody z nowymi wierszami oraz do sztuki ładnego mówienia, czyli recytacji. Forma konkursu została pomyślana w sposób, który wymaga od uczniów zainteresowania publiczności, a więc nie tylko wybitnej dykcji, ale także interesującej interpretacji.
Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej organizowany jest przez naszą szkołę szósty raz i z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli z naszego regionu.
Organizatorzy konkursu: Anna Wiśniewska, ks. Paweł Marek SChr.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki