Logo Przewdonik Katolicki

Droga na Maxa

Droga na Maxa

Wspólnota mężczyzn Droga Odważnych zaprasza 20 lipca na Drogę na Maxa – nocną wędrówkę z Ołtarzewa do Niepokalanowa.

Uczestnicy spotkają się już o godzinie 14:00 w Centrum Kulturalno-Konferencyjnym Scena Ołtarzew, by wziąć udział w Eucharystii, warsztatach i konferencjach. Temat wydarzenia to “MĄŻ I OJCIEC NA MAXA”. “My mężczyźni bywamy nieobecni w naszych małżeństwach i często nie stanowimy wsparcia dla naszych żon. Z drugiej strony mamy też być silnymi Bogiem ojcami – nie tylko biologicznymi, stąd taka a nie inna tematyka” – mówi lider główny Drogi Odważnych Mariusz Marcinkowski. 

Wokół powyższych zagadnień będą skupione formacyjne webinary, do których zaproszony będzie każdy zapisany uczestnik. Będą się one odbywały w dniach 16-19 lipca o godz. 21. Właśnie dlatego zapisy trwają tylko do poniedziałku 15 lipca.

“Webinary i sobotnio-niedzielne wydarzenia to zaplanowana i zwarta całość, stąd zapisanie się w czwartek czy piątek mijałoby się z celem. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w tej wędrówce, niech nie czeka. Warto po męsku podjąć decyzję” – mówi Przemysław Keler z Drogi Odważnych.

Jak mówią uczestnicy dwóch poprzednich edycji pielgrzymki, trasa, wynosząca 35 kilometrów, była dla nich doświadczeniem braterstwa. “Miałem za zadanie pilotować grupę i w czasie drogi doznałem kontuzji kolana. Jeden z braci przejął nawigowanie, inny wziął mój plecak, jeszcze inni pomagali mi iść i z tym bolącym kolanem udało mi się pokonać całą trasę. To było niezwykłe doświadczenie wsparcia innych mężczyzn, którego nie doświadcza się na co dzień” – opowiada Krzysztof Bogusz. Z kolei dla Marcina Siwulskiego zeszłoroczna pielgrzymka była momentem zwrotnym w całym jego życiu. “Pod wpływem tego wydarzenia z letniego katolika stałem się gorącym. Wyszedłem też z uzależnienia. Kluczowe było dla mnie doświadczenie wspólnoty i możliwość podzielenia się z braćmi swoimi problemami. Zobaczyłem, że nie jestem sam i że inni mężczyźni doświadczają podobnych trudności” – dzieli się Siwulski.


Swój udział w Drodze na Maxa można zgłosić na www.droganamaxa.pl. Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2218566978257330/ 
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki