Logo Przewdonik Katolicki

Cykl Charytatywnych Maratonów MTB

Cykl Charytatywnych Maratonów MTB

Organizatorami powyższego przedsięwzięcia jest grupa ludzi będąca dla siebie przyjaciółmi, rodziną, znajomymi z lat dziecięcych, kolarzami, rodzicami, ale przede wszystkim pasjonatami. To właśnie pasja do roweru oraz zatrzymanie się i pochylenie nad losem drugiego człowieka, będącego w potrzebie zmobilizowały nas do stworzenia Cyklu Charytatywnych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, z których całkowita suma środków finansowych pozyskanych z opłat startowych zostanie przekazana na cele charytatywne.

Doświadczając jak wiele dobra objawiło się za sprawą do tej pory zorganizowanych przez nas Maratonów (w 2017 i 2018 roku) postanowiliśmy działać dalej. W 2019 roku organizujemy kolejny Cykl Charytatywnych Maratonów POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE. Mają one pomóc dwóm wyjątkowym społecznikom, którzy porwali się na wielkie rzeczy.

Pierwszy postanowił uratować zabytek – 400 letni kościół, będący miejscem spotkań, wzruszeń, niezapomnianych przeżyć jego społeczności.

Drugi przeszło 25 lat temu stworzył prawdziwy dom dla swoich niepełnosprawnych przyjaciół – dając im gwarancję, że nigdy nie zostaną sami.

Cykl będzie obejmował łącznie dwa Maratony – 5 maja 2019 r. w Długiej Goślinie pod hasłem „Ratujmy zabytek”, będący jednocześnie II MISTRZOSTWAMI POLSKI MTB Kolarzy z Cukrzycą oraz 15 września 2019 r. w Kościerzynie pod hasłem „Dom dla Przyjaciela”.

Maratony zaplanowaliśmy w taki sposób, aby dać każdemu uczestnikowi, możliwość obcowania z ludźmi oraz miejscami, które zainspirowały nas do propagowania idei POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE.

Naszym założeniem jest to aby każdy z Maratonów odbyły się w sercu inicjatywy,
której go dedykujemy, tak aby każdy uczestnik mógł doświadczyć i poznać miejsca oraz ludzi, których wspiera, biorąc udział w organizowanym przez nas wyścigu.

Trasy maratonu przygotowane zostały przez zapalonych kolarzy z teamu Bike’owe Wyprawy, którzy od lat starują i ścigają się w całej Polsce. Ich doświadczenie przyczyniło się również
do wykreowania innowacyjnej rzeczywistości maratonowej, która jest atrakcyjna nie tylko dla kolarzy, ale również ich rodzin.

Nasza inicjatywa jest prosta: Jeżeli kochasz sport, masz serce społecznika chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę – niezależnie od stopnia zaawansowania kolarskich umiejętności, weź udział w Mini Cyklu Charytatywnych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE,
z którego całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne:

1)      Maraton 5 maja  (Długa Goślina) – Ratujmy Zabytek
Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na rzecz ratowania zabytkowego 400 letniego kościoła.
2)      Maraton 15 września (Kościerzyna) – Dom dla Przyjaciela
Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na cele Fundacji Burego Misia
im. Bogdana Jańskiego, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną
i fizyczną.

Niech się dzieją dobre rzeczy!
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki