Logo Przewdonik Katolicki

Materac 140x200

| 27.04.21r

Kiedy warto wybrać łózko i materac w tym rozmiarze?

Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny. Dobry materac zapewni nam komfort podczas snu. Wyspany człowiek ma siłę, by stawiać czoła wyzwaniom. Spokojny sen pomaga nam uporać się z wydarzeniami z poprzedniego dnia, podejść do nich z większym dystansem, wybaczyć i obudzić się z miłością w sercu. Głęboki sen pozwala również na regenerację organizmu – w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Materac 140x200 to idealny materac zarówno dla małżeństwa, jak i singli. Sprawdźmy jego walory.

Duży materac 140x200 do sypialni małżeńskiej
Duży materac 140x200 sprawdzi się idealnie w małżeńskiej sypialni, w której ze względu na jej rozmiar nie możemy pozwolić sobie na większe łóżko. Zagospodarowanie miejsca w takim pomieszczeniu jest niezwykle trudne. Przeszkodą może okazać się wystający parapet, drzwi otwierające się do wewnątrz sypialni, zbyt duże drzwi garderoby, które ciężko nam otworzyć do końca, czy też głęboka szuflada komody, którą z ledwością możemy wysunąć. W takiej sypialni 20-40 dodatkowych centymetrów może być na wagę złota. Czasami sypialnia jest tak mała, że trudno zadbać o dostęp do łóżka z dwóch stron. Czterdzieści centymetrów zaoszczędzonych dzięki kupnie mniejszego łóżka z materacem w rozmiarach 140x200 pozwoli nam na wstawienie go do sypialni w taki sposób, aby oboje partnerów mogło z niego wstać, nie zakłócając przy tym snu drugiej osobie.

Materac dla par 140x200 – jaki wybrać
Na co zwrócić uwagę kupując materac dla pary w rozmiarze 140x200? Powinien on być odpowiednio miękki. Jeżeli lubimy wtapiać się w materac, idealny będzie materac piankowy tj. Hilding Rumba i Hilding SalsaTermoelastyczna pianka reaguje na temperaturę ciała i idealnie się do niego dopasowuje, powodując efekt przyjemnego otulenia. Jeśli jeden z partnerów cierpi na alergię, warto zastanowić się nad kupnem materaca lateksowego tj. Hilding Melody. Posiada on właściwości antyalergiczne, ma dobrą wentylację oraz łatwo utrzymać go w czystości. Dla osób z dużą różnica wagi idealne będą materace sprężynowe tj. Hilding Cha-cha i Hilding Step. W ich wnętrzu znajdują się liczne sprężynki umieszczone w osobnych kieszonkach, które dopasowują się indywidualnie do ciężaru ciała. Materac ugina się jedynie w miejscu ucisku. Partner nie odczuje więc, gdy będziemy wstawali z łóżka lub obracali się na nim. Ciekawym rozwiązaniem są również materace hybrydowe tj. Hilding Elektro i Hilding Dance. Łącza one w sobie zalety materacy piankowych oraz sprężynowych. Jeśli nasza sypialnia daje nam taką możliwość, warto rozważyć zakup materaca w rozmiarze 160x200 lub nawet 180x200. Im większy materac, tym większy komfort podczas snu.  

Materac 140x200 idealny do pokoju gościnnego oraz do pokoju dla dziecka
Materac w rozmiarze 140x200 świetnie nadaje się do pokoju gościnnego. Wyśpi się na nim zarówno nasza ciocia, która od lat żyje sama, jak i nasi rodzicie – papużki nierozłączki. Materac jest bowiem na tyle duży, by wyspały się na nim dwie osoby. Nie ma sensu wyposażać gościnnej sypialni, w której goście będą sypiali jedynie od czasu do czasu, w większe łóżko. Materac 140x200 idealnie sprawdzi się również w pokoju naszych dzieci. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco duże, nasze dziecko z pewnością ucieszy się z wielkiego łóżka. Będzie ono mogło siedzieć na nim z przyjaciółmi i rozważać o sprawach tego świata – dobrej muzyce, filmie, książkach oraz młodzieńczych perypetiach. Materace dla młodzieży tj. Hilding Breakdance i Hilding Funky mają ciekawy design, który spełni oczekiwania naszych dzieci.
Łóżko z materacem o wymiarach 140x200 sprawdzi się zarówno w małżeńskich sypialniach, jak i w pokojach singli. Ucieszą się z niego również dzieci, które z chęcią zaimponują swoim przyjaciołom przestrzennym pokojem ze wszelkimi wygodami. To na jakie łóżko się zdecydujemy, zależy w głównej mierze od naszych możliwości. Bywa, że z braku miejsca, musimy przyoszczędzić na rozmiarze własnego łóżka. Zdarza się również, że możemy zaszaleć - oferując naszemu dziecku łoże na miarę księżniczki lub księcia z bajki.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki