Logo Przewdonik Katolicki

Wirtualna Pielgrzymka Narodowa śladami św. Jana Pawła II

| 02.05.20r
Plac św. Piotra - MJ

Ambasada RP w Rzymie, wspólnie z uczniami Szkoły Polskiej w Rzymie i warszawskim Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, zapraszają do udziału w wirtualnej pielgrzymce śladami papieża-Polaka.

To propozycja, skierowana do tych, którzy, pomimo ograniczeń związanych z pandemią, chcieliby odwiedzić miejsca związane Janem Pawłem II w Wiecznym Mieście i okolicach – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
 
– Drogie dzieci, droga młodzieży, jak wiecie w tym rok przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, naszego papieża. W związku z tym Szkoła Polska w Rzymie, Ambasada RP w Rzymie i Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowały piękną pielgrzymkę, jako prezent dla naszego papieża – zapowiada Ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders w spocie zapowiadającym wirtualną pielgrzymkę, która rozpoczyna się 2 maja i jest dostępna dla wszystkich internautów.
 
Jak wyjaśnia Danuta Stryjak, kierownik Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Rzymie, szczególną rolę w jej przygotowaniu odegrała młodzież polonijna – Uczniowie Szkoły Polskiej w Rzymie urodzili się we Włoszech. Mówią dwoma językami, mają zatem dwie ojczyzny: Włochy i Polskę. Z okazji urodzin św. Jana Pawła II najmłodsi uczniowie wraz ze swoją nauczycielką i z rodzicami przygotowali dla wszystkich swoich kolegów z Polski i całego świata prezent szczególny. Odwiedzili wszystkie miejsca w Rzymie i w najbliższej okolicy, np. Mentorellę, związane ze św. Janem Pawłem II. Sfotografowali je, opisali, nagrali.
 
Wśród 15 miejsc, które znajdują się na trasie pielgrzymki, są m.in. Bazylika Watykańska, Kaplica Sykstyńska, sanktuarium MB Łaskawej na Mentorelli, czy kościół pw. św. Stanisława BM w Rzymie.
 
Wirtualna Pielgrzymka rozpoczęła się 2 Maja w Dzień Polonii i Flagi Polskiej i zakończy w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 18 maja. Opis miejsc będzie ubogacony artefaktami i historycznymi pamiątkami z życia Jana Pawła II, znajdującymi się w posiadaniu Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Będzie to także przypomnienie dla dzieci i młodzieży wszystkich tych aspektów polskiej tożsamości Jana Pawła II, które go uformowały i stanowiły o wielkości jego pontyfikatu. Unikatowe świadectwa ze spotkań z Janem Pawłem II przedstawią ponadto Ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders, najbliższy współpracownik Jana Pawła II ks. prał. Paweł Ptasznik – Rektor Kościoła św. Stanisława w Rzymie, czy senator Nazario Pagano, przewodniczący grupy przyjaźni polsko – włoskiej we Włoskim parlamencie.
 
Wirtualną pielgrzymkę można odbyć za pośrednictwem platformy izi.travel: https://tiny.pl/7gxx8
 
MJ za KAI

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki