Logo Przewdonik Katolicki

#ThankYouJohnPaul2

| 11.05.20r
Fot. archidiecezja gnieźnieńska

#ThankYouJohnPaul2 – „Dziękuję Ci Janie Pawle II” to ogólnoświatowa inicjatywa podjęta z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wspierana przez Konferencję Episkopatu Polski. Polega na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć i krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II opatrzonych powyższym hasztagiem.

#ThankYouJohnPaul2 – „Dziękuję Ci Janie Pawle II” to ogólnoświatowa inicjatywa podjęta z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wspierana przez Konferencję Episkopatu Polski. Polega na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć i krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II opatrzonych powyższym hasztagiem.
 
„W ten sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Polakowi za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. Możemy również publikować wspomnienia z nim związane. W ten sposób opowiemy o św. Janie Pawle II także młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża Polaka, a jest tak bardzo obecne właśnie w mediach społecznościowych” – mówi abp Gądecki, który inicjatywę wspiera i zachęca do wzięcia w niej udziału.
 
100. urodziny św. Jana Pawła II przypadają 18 maja. Papież Polak zawsze był otwarty na nowe formy komunikacji i już w 2002 roku wzywał „do odważnego przekroczenia tego nowego progu”, do wypłynięcia „na głębię cyberprzestrzeni” dla ewangelizacji.
 
BK za BP KEP
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki