Logo Przewdonik Katolicki

Watykański szczyt o dostępie do wody pitnej

KAI | 24.02.17r
Fot. CC0 Public Domain/ Pixabay

Prawie 750 mln ludzi wciąż nie ma dostępu do wody pitnej - przypomniano przy okazji rozpoczętego 23 lutego spotkania.

Papieska Akademia Nauk zaprosiła do Watykanu polityków, naukowców i przywódców religijnych z całego świata w celu wypracowania międzynarodowej strategii zarządzania wodą. 
Organizatorzy watykańskiego szczytu przytaczają słowa Papieża Franciszka, że nie wydaje się wcale absurdem, iż kolejna wojna światowa mogłaby wybuchnąć właśnie z powodu walki o wodę. Przypominają zarazem, że dostęp do tego życiodajnego płynu wynika z samego prawa do życia każdego człowieka. Stąd konieczność wypracowania odpowiedniej polityki światowej, krajowej i regionalnej, by nie było już ludzi, którym neguje się to fundamentalne prawo.
„Dostęp do wody pitnej jest jednym z warunków godnego życia” – podkreśla przewodniczący obradom brazylijski kardynał Claudio Hummes. W spotkaniu biorą udział m.in. główny rabin Rzymu Riccardo Di Segni, minister spraw islamskich z Maroka Ahmed Toufiq i argentyński minister ds.środowiska. Dwudniowy szczyt, który odbywa się pod hasłem: „Prawo człowieka do wody”, zakończy się wydaniem wspólnej deklaracji, mającej pokazać drogi wyjścia z coraz powszechniejszego kryzysu, jakim jest brak dostępu do wystarczającej ilości wody.

 RV / Watykan

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki