Logo Przewdonik Katolicki

Pytają: dlaczego nam pomagacie?

KAI | 06.03.17r
fot. Pixabay

Program „Rodzina Rodzinie” stał się pomostem łączącym Polaków z Syryjczykami

Już 2041 syryjskich rodzin, przede wszystkim w Aleppo, objętych jest trwającą od 5 miesięcy akcją Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Do tej pory przekazano na ten cel półtora miliona złotych – poinformowano dziś na konferencji prasowej w Warszawie.
Wczoraj z Aleppo powróciła delegacja Caritas Polska. „Program Rodzina Rodzinie od początku stał się pomostem łączącym Polaków i zmęczonych konfliktem wojennym Syryjczyków” – mówił dziennikarzom po powrocie z Syrii dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. 
Maria Titaniec, kierownik działu projektów zagranicznych tej organizacji powiedziała, że ludzie w Syrii są po prostu udręczeni wojną. Panują potworne warunki: od dwóch lat nie ma bieżącej wody, od wielu miesięcy brakuje prądu. Titaniec podkreśliła, że pomoc trafia także do muzułmanów, którzy są bardzo wdzięczni za wsparcie a jednocześnie przyjmują je ze zdumieniem. „Często pytają nas: dlaczego wy chrześcijanie nam pomagacie?”.
Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska zwrócił uwagę, że jedna trzecia chrześcijan z Aleppo objęta jest pomocą z naszego kraju. „Kościół w Polsce buduje sobie tam swój pomnik” - ocenił.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki