Logo Przewdonik Katolicki

Peregrynacja relikwii i obrazów św. Brata Alberta

KAI | 27.02.17r
Leon Wyczółkowski(1901-1902) /Wikimedia Commons

Od 1 marca relikwie i dzieła będą wystawiane w parafiach, w których obecni są Rycerze Kolumba

To owoc współpracy Rycerzy i Zgromadzenia Sióstr Albertynek, zainicjowanej w ramach obchodów Roku św. Brata Alberta.
Relikwie świętego i obrazy Ecce Homo oraz Brata Alberta peregrynować będą w parafiach, w których obecni są Rycerze Kolumba. Program peregrynacji obejmuje kilkudniowe modlitwy w poszczególnych parafiach oraz ogólnopolską akcję charytatywną: zbiórkę koców i pościeli dla noclegowni prowadzonych przez siostry albertynki.
Kulminację peregrynacji i towarzyszącej jej akcji stanowić będzie pielgrzymka Rycerzy Kolumba i ich rodzin do Częstochowy.
Peregrynacja relikwii i obrazów w radach działających na południu Polski rozpoczyna się 1 marca br. w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Równocześnie na północy Polski peregrynacja zacznie się 11 marca br. w Łomiankach k. Warszawy.
Ważnym wydarzeniem w ramach Roku św. Brata Alberta będą również centralne uroczystości z udziałem Episkopatu Polski 10 czerwca br. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, w których pomoc organizacyjną zapewnią Rycerze Kolumba.
Obrazy Ecce Homo oraz portrety św. Brata Alberta zostały wraz z relikwiami przekazane Rycerzom przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Zgromadzenie to założone przez św. Brata Alberta za swój główny charyzmat uważa służbę Chrystusowi w bliźnich, zwłaszcza w najbiedniejszych i najbardziej opuszczonych, którym siostry każdego dnia niosą posługę chrześcijańskiego miłosierdzia.
Rycerze Kolumba są katolicką, męską organizacją bratnią, która na całym świecie gromadzi 1,9 mln członków. W Polsce Rycerze obecni są od 10 lat i liczą 4,5 tys. braci, zgrupowanych w 92 radach na terenie 27 diecezji. Funkcję Delegata Stanowego pełni Andrzej Anasiak. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.
Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn, pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny Założyciela.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki