Logo Przewdonik Katolicki

Franciszek spotka się z wypędzonymi

KAI | 01.12.17r
Fot. KEVIN FRAYER/GETTY IMAGES

Papież Franciszek spotka się dziś w stolicy Bangladeszu, Dhace, z przedstawicielami mniejszości muzułmańskiej Rohindżów.

Według informacji Watykanu, rozmowa z nimi zaplanowana jest po godz. 17. czasu miejscowego (12. czasu polskiego) w ogrodzie domu biskupiego, po zakończeniu międzyreligijnego i ekumenicznego spotkania na rzecz pokoju. Trzy rodziny, w sumie 18 osób, przyjechały z obozu uchodźców w regionie Cox's Bazar.

Dotychczas informowano jedynie, że wśród uczestników spotkania pokojowego będzie też kilku Rohindżów. Teraz wiadomo, że na zakończenie spotkania, mają wejść na podium i będą powitani przez papieża.

Podczas spotkania w ogrodzie arcybiskupa w Dhace w krótkich słowach zabiorą głos przedstawiciele muzułmanów, hinduistów, buddystów, katolików oraz innych grup społecznych. Następnie przemówi papież.

W regionie Cox's Bazar znajdują się największe obozy uchodźców dla muzułmańskich Rohindżów z Mjanmy, skąd tylko w ciągu minionych czterech miesięcy uciekło do Bangladeszu ponad 600 000 osob.

Podczas spotkania z dziennikarzami 30 listopada w Dhace arcybiskup Chittagong, Moses Costa, zwrócił uwagę, że przed swoją wizytą w Azji papież Franciszek wyraził chęć odwiedzenia jednego z obozów uchodźców. Ze względów bezpieczeństwa rząd Bangladeszu nie przystał na to papieskie życzenie, tłumaczył abp Costa. Dodał, że przeciwko wizycie w obozie Rohindżów przemawiały też problemy polityczne między Bangladeszem i Mjanmą. Region Cox's Bazar znajduje się w obrębie zarządzanej przez abp Costę archidiecezji Chittagong.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki