Logo Przewdonik Katolicki

Gabriel Amorth nie żyje

Redakcja PK/ FB | 17.09.16r
Ojciec Amorth popularyzował wiedzę o egzorcyzmach. Słynny jest jego wizerunek z krzyżem św. Benedykta.

To dzięki posłudze tego kapłana wiele osób obecnie wie, dlaczego szatan jest groźny. Egzorcysta Gabriel Amorth zmarł w Rzymie

Jego uczeń, ks. Aleksander Posacki poinformował o tym na Facebooku: 

 

Zmarł ks. Gabriele Amorth SSP, światowej sławy Egzorcysta, prekursor odnowy współczesnego Egzorcystatu katolickiego. Ks. Gabriele Amorth odszedł do Pana, 16 września 2016 r. o godz. 19:50, w rzymskim szpitalu Gemelli, w wieku 91 lat.

Ksiądz Amorth urodził się w 1925 w Modenie (Włochy). Po ukończeniu studiów prawniczych wstąpił do zgromadzenia paulistów. W 1951 przyjął święcenia kapłańskie, a w 1985 r. został mianowany Egzorcystą Państwa Kościelnego i Diecezji rzymskiej.

W 1990 powołał do istnienia Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, któremu przewodniczył do 2000 roku. Później był jego honorowym członkiem. Organizacja ta została uznana przez Watykan i mam zaszczyt pozostawać jej członkiem, na statusie międzynarodowego eksperta.

Jego służba Kościołowi i udręczonym ludziom (najbiedniejszym z biednych) zaowocowała licznymi (ok. 70 tys.) egzorcyzmami. 
Przeszedł na emeryturę w wieku 75 lat. Mimo podeszłego wieku do końca życia posługiwał jako egzorcysta, spowiednik, głosił konferencje, pisał książki.
 

Najsłynniejsze z nich to: "Egzorcysta", "Egzorcyści i psychiatrzy", "Będziemy sądzeni z miłości".

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki