Logo Przewdonik Katolicki

Podpalono cerkiew Patriarchatu Moskiewskiego

ms/KAI | 29.01.15r

27 stycznia nieznani sprawcy podłożyli ogień pod drewnianą cerkiew Patriarchatu Moskiewskiego w Kijowie.

Jak poinformowała austriacka agencja katolicka Kathpress, powołując się na agencję UNN, pożar, który zauważono jeszcze przed wschodem słońca, zniszczył ścianę zewnętrzną, kopułę, krzyż oraz inne symbole religijne. „To było wyraźne podpalenie przez nieznaną osobę”, oświadczyło ukraińskie ministerstwo ds. katastrof i zapewniło, że nikt nie został poszkodowany.
Agencja UNN zwróciła uwagę, że już dzień wcześniej nieznany sprawca podłożył ogień w Babim Jarze – kijowskim miejscu pamięci. Uszkodzony został ołtarz w tamtejszym kościele. Babi Jar to miejsce, w którym wojska niemieckie dokonywały masakr ludności ukraińskiej podczas drugiej wojny światowej.
Rosyjskie MSZ domaga się szczegółowego zbadania sprawy i ukarania sprawców.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 • awatar
  Jerzy
  31.01.2015 r., godz. 09:10

  Babi Jar to miejsce masowej eksterminacji ludności żydowskiej przez Niemców i Ukraińców

 • awatar
  Paweł Waldemar
  30.01.2015 r., godz. 18:54

  Babi Jar to przede wszystkim miejsce kaźni ludności żydowskiej. W grupach po sto osób Żydzi w obstawie SS i ukraińskiej policji maszerowywali w kierunku jaru. Na miejscu w grupach 10-osobowych podchodzili do wąwozu i zostawali zabici strzałami z broni automatycznej. Jak zeznawał później Fritz Höfer, rozebranych Żydów prowadzono do wąwozu o dużych wymiarach. Gdy byli już na brzegu wąwozu, kładziono ich na ziemi lub już zabitych Żydach. Kiedy człowiek już leżał, przychodził strzelec i zabijał go strzałem w tył głowy. Egzekucje trwały całymi dniami aż do 3 października. Wedle niemieckich raportów zabito wówczas 33 771 Żydów.

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki