Logo Przewdonik Katolicki

Państwo Islamskie to szatan

asz | 20.04.15r

− Państwo islamskie (ISIS) to szatan. Czyny najpierw rodzą się w sferze ducha, by następnie mogły zostać przemienione w konkretne działanie. Są tylko dwie rzeczywistości ducha: Ducha Świętego i szatana – w ten sposób obecną sytuacje rosnącego w siłę Państwa Islamskiego skomentował w poście umieszczonym na jednym z portali społecznościowych o. Gabriele Amorth.

Jeden z najbardziej znanych egzorcystów diecezji rzymskiej, pełniący ę posługę od niemal 30 lat, zaznacza, że zło ma tylko jedno źródło: szatana i ukrywa się pod wieloma postaciami: politycznymi, religijnymi czy kulturowymi, ale „jako chrześcijanie musimy duchowo walczyć  „z tą bestią””. Z niepokojem zauważa brak jakiejkolwiek reakcji ze strony zachodniego świata na zabójstwa chrześcijan z rąk członków ISIS. Ojciec Amorth, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, dodaje, że „szatan usilnie stara się przekonać ludzi, że świat jest w jego ręku i zgodnie w tym, co napisane jest w Piśmie Świętym − na naszych oczach dokonują się rzeczy ostateczne”. Państwo Islamskie zajęło największe chrześcijańskie miasta w Iraku czy Syrii zmuszając tysiące chrześcijan do ucieczki. Egzorcysta również we wcześniejszych wypowiedziach przestrzegał przed niebezpieczeństwem zanegowania działalności szatana we współczesnym świecie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki