Logo Przewdonik Katolicki

Indie walczą z selektywną aborcją dzieci

asz | 03.02.15r

Sąd Najwyższy w Indiach ogłosił natychmiastowe wprowadzenie zakazu wyszukiwarkom internetowym: Google, Yahoo i Microsoft zamieszczania ogłoszeń/reklam klinik, które oferują usługę prenatalnego określania płci.

Dodatkowo muszą one zamieścić adekwatne pouczenie na swojej stronie dotyczące „zasad i warunków usług” w celu ostrzeżenia każdego, kto będzie chciał zamieścić taką reklamę. W marcu natomiast sąd rozważy propozycję Ministerstwa Komunikacji i Informatyzacji, która ma zobowiązać przeglądarki internetowe do udostępniania rządowi adresów URL stron zamieszczających takie ogłoszenia, by móc je blokować. Sędziowie Dipak Mistra i Prafulla C. Pant wydając taki wyrok powołali się na ogromne zachwianie równowagi płci w społeczeństwie z powodu selektywnej aborcji dziecka ze względu na płeć, które jest sprzeczne z ustawą o Zakazie Selekcji Seksualnej. Choć od 1994 roku jest ona w Indiach zakazana, podobnie jak udzielanie przez lekarza informacji o płci dziecka przed jego narodzinami, to w niektórych częściach tego kraju na 1000 chłopców przypadają 774 dziewczynki.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki