Logo Przewdonik Katolicki

Edukacja powinna uwzględniać granice

Szymon Bojdo | 23.02.15r

Niemcy: rządowy pełnomocnik ds. przestępstw seksualnych, Johannes-Wilhelm Rörig w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Die Tageszeitung” przekonywał, że edukacja seksualna powinna szanować granice młodych ludzi.

Według niego właściwe poczucie wstydu może uchronić dziewczynki i chłopców przed przestępstwami seksualnymi, bo pozwala odczuwać kiedy ich granice są naruszane. Często zdarza się bowiem, że sprawcy takich czynów wykorzystują niewiedzę młodzieży i fałszywe poczucie wstydu, by wciągnąć ją do swoich praktyk. Jeśli więc dziewczynki i chłopcy nie mają dobrze określonych granic, sprawcy mają łatwiejsze zadanie. -  Dlatego mimo przejawów wrogości muszę przeciwstawić się nowoczesnej edukacji seksualnej- mówił Rörig - tylko uwzględniając granice uda się rozmawiać z młodzieżą o związkach i seksualności, przestrzegając ich przed przemocą seksualną i tolerując siebie nawzajem. Pełnomocnik wezwał też do zaangażowania szkół i rodzin w debatę na ten temat. 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki